Selülit Nedir? Nasıl Giderilir

selülit nedirSelülit nedir? nasıl giderilir, her 10 kadının sekizini etkilemekle birlikte cildin hemen altındaki yağ hücresi tabakasının, yağ tabakasını örten zayıf bağ dokusuna baskı yaparak cildin yüzeyinde lekelenmiş bir görünüme neden olduğu bir deri durumudur. Avrupa Gıda ve İlaç İdaresi’nin selülit için onayladığı tek tedavi Endermologie yani selülit masajıdır, bir kaç seans boyunca yağ tabakasını yakmak için tasarlanmış el masajı ve spa terapisi mevcuttur. İnternet selüliti azaltmak veya ortadan kaldırmak için çözüm olduğu iddia edilen sayfalarla doludur; bunlardan biri, hint yağıdır vücudunuzdaki selülite eğilimli alanlara masaj şeklinde uygulanması gerekir.

Rahatlamanın Sırrı Bali Masajı

Bali Masajı Nasıl YapılırBali Masajı, Yorucu bir günün ardından vücudunuzun ihtiyaç duyabileceği şeylerden bir tanesi de uzman bir masör tarafından yapılacak profesyonel bir masajdır. Son dönemlerde popülaritesi iyice artmış olan bir teknik var “Bali Masajı”. Adını Endonezya’da bulunan küçük bir volkanik ada olan Bali’den alan masaj, uygulanma tekniğiyle kan dolaşımını hızlandırarak ve kasların gerginliğini azaltarak kişinin bedeninde rahatlamaya neden olur.

İş Dünyasında Yeni Trend Masaj

İş Dünyasında Yeni Trend Masajİş dünyasında masaj, firmalar artık elemanlarının verimliliğini ve mutluluğunu artırarak, işyerinde oluşan stresi azaltmak maksadıyla uygulanmak üzere masaj hizmeti alıyorlar. Bu sayede, elemanlar ofiste sürekli oturmaktan kaynaklanan sağlık sorunlarının da önüne geçilmesi hedefleniyor. Yurt dışında yapılan araştırmalara göre çalışan kesimin %20’sinden fazlasının sadece bel ağrılarından şikayetçi oldukları görülüyor. Bunun dışında Fransa ve İtalya’da masa başı işlerinde çalışan işçilerin iskelet sistemlerinde oluşabilecek bu tür rahatsızlıkların önlenmesi için masaj uygulamalarının zorunlu hale getirilmesi tartışılıyor.

Profesyonel Masaj ve Sağlıklı Yaşam

Profesyonel MasajProfesyonel Masaj, günümüzde insanlar hayatlarını devam ettirebilmek için çalışmak zorundadırlar. Çalışırlarken de birçok zorlukla mücadele etmek zorunda kalırlar. İnsanlar bu zorluklarla mücadele ederlerken birçok sağlık problemiyle karşı karşıya kalırlar. En çok ihtiyaç duyulan ve üstesinden bir türlü gelinemeyen şey ise yoğun iş temposu sırasında rahat bir ortam bulabilme isteğidir. Ama rahat bir ortam bulmanın zorluğu aşikardır. Fakat ertesi gün çalışırken aynı yorgunluğu hissetmemek ve güne daha zinde başlamanın bir yolu vardır oda: Masaj İstanbul. Profesyonel anlamda eğitim almış, kendisini geliştirmiş bir masör tarafından yapılan masajlar, özellikle çalışan kesim fiziksel ve zihinsel anlamda kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaktadır. Günlük yapması gereken rutin işleri yapan ve sürekli bu işleri tekrarlayan insanlar belli bir süre sonra kendisinde oluşan yorgunluğu masaj sayesinde üzerinden atabilirler. Yapılacak profesyonel masaj vücudu zinde tutmaya yardımcı olur. Yapılan araştırmalar masaj senası alan bireylerin iş hayatlarında ve stresli geçirdikleri günlerde daha fazla yardımcı olunduğunu kanıtlamıştır.

Çikolata Masajı İle Yaza Hazırlanın

cikolata-masajiÇikolata masajı ile yaza hazırlanın. Yaz geliyor. Kadınların neredeyse yarısından fazlasının sıkıntısı olan kaşınma ve gerilme gibi hassas cilt problemleri korkulu bir rüya gibi. Kozmetik ve bakım ürünlerine binlerce lira yatıran kadınlar, yinede istedikleri çözüme ulaşamıyorlar. Bu konuda profesyonel bir masör yardımıyla masaj yaptırmak birçok soruna çözüm olabiliyor.

Isırık Masajı

Isırık MasajıIsırık masajı, Son günlerde özellikle Amerika’da uygulanan yeni bir trend mevcut, ısırık masajı… Bu ülkede yaşayan Dorothy adlı bir bayan doktor, yaptığı bu ilginç ve sıra dışı masaj ile tüm dünyanın ilgisini çekmiş durumunda. Bu masajı yaptıranların rahat bir şekilde salondan ayrılmaları ise, doktor tarafından memnuniyetle karşılandı. Birçok sanatçı ve iş dünyasının tanınmış isimleri, Dr. Dorothy’ ye giderek ısırık masajı yaptırıyor. Masaj; tıp alanında kabul görmüş olan, sinir sistemleri ve kan dolaşımı işlevlerini düzeltmesi amacıyla özellikle belirli bir sistem ve eğitim almış uzman masör tarafından uygulanan bir işlemdir. Günümüzden yaklaşık 3 bin yıl öncesine dayanan tarihinde ilk zamandan bu zamana kadar ağrıyı dindirmek, kasları gevşetmek ve iyileşme sağlamak amacıyla uygulanmıştır. Ülkemizdeki masaj konusuna bakacak olursak ta, birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Anadolu’da pek çok tarihi hamamın bulunmaktadır. Hamam kültürü konusunda en başta gelen hizmetin masaj olması da ülkemizde etkisini çok fazla gösterdiğinin delilidir.

Hamilelik Masajın Faydaları

Hamilelik Masajın FaydalarıHamilelik masajın faydaları, genel sağlığını iyileştirmek, stresi azaltmak ve kas gerginliği hafifletmek için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Gebelik sırasında masaj genellikle kendi güvenliği ve amacı ile ilgili sağlık topluluğundan kararsız tepkiler aldık. Modern araştırma sonucu doğum öncesi masaj terapisi kadınların doğum öncesi bakım enstrümantal bir madde olabilir ve dikkatli bir değerlendirme verilmektedir. En masaj eğitim kurumları hamile kadınlar için masaj eğitimi vermektedir. Hamilelik masajı sertifikalı bir masaj terapisti bulmak için en iyisidir. APA hamile kadınlar ile çalışmak için eğitilmiş bazı masaj terapistleri ile çalışır, ancak nitelikleri hakkında sormak için hala önemlidir. Bölgenizde bir Masaj Terapisti bulun

Kış Aylarında Masajın Faydaları

Kış Aylarında Masajın FaydalarıKış aylarında masajın faydaları, hastalıklar ve kuru cilt ile mücadele etmek zor. İyi bir masaja ihtiyacınız olabilir. Aşağıdaki yazımda kış aylarında yapılan masajın faydalarını sıralayacağım. Kışın soğu ve rüzgarı kuru olur. Kuru cilde sahip olmak bir çoğumuz için bir kâbus, aynı zamanda ciddi bir sağlık riski getirir. Çalışmalar grip virüsü ve enfeksiyon, kuru ve kapalı ortamlarda kalanlarda daha fazla belirtmiştir. İyi bir masajla tüm bu sorunları çözebilirsiniz. Masaj cildinizi daha nemli ve daha elastik hale getirmektedir. En iyi sonuçlar için, Hindistan cevizi yağı, süt yulaf unu, ya da başka bir doğal nemlendirici kullanan bir masör seçin.

Erkek Masör

erkek masor Erkek Masör, Eski çağlardaki insanlar, masajı tedavi olarak kullanmışlar ve Yunan hekimler ilk yazılı kaynaklarda masaj anlamına gelen massein sözcüğünü kullanmışlardır. Roma İmparatorluğu döneminde ise spor karşılaşmalarının öncesinde vücudu rahatlatmak amacıyla uygulanmıştır. Kültürümüzde hamam kültürü içerisinde başlamış bu uygulama, hala hamamlarda devam etmektedir. Günümüzde masajın insanlarda cinselliği, seksi ve fanteziyi uyandırması gerçekten üzücüdür. Dünya üzerinde yapılan masajların %60’ inden fazlası, tamamen tedavi için yapılmakta, %40 ‘si ise turistik amaçlı yapılmaktadır. Bazı ülkelerde tedavi amacıyla doktorlar, reçetelerinde masajı kullanmakta ve bu tedavi yöntemi sigorta tarafından karşılanmaktadır. Masajda çok önemli bir husus, yapacak kişinin işi gerçekten iyi bilmesidir. İşi bilmeyen birine yaptırmak, sağlık açısından zararlı olabilir ve kişide normalde tedavi için yapılan bu uygulama ciddi hasarlara sebep olabilir, dokular zarar görebilir. Bu yüzden masaj yapacak kişinin profesyonel olması oldukça önemlidir. Kaş yapayım derken göz çıkarmanın hiçbir anlamı yoktur.

Masör ve Masöz Nedir?

Masör ve Masöz Nedir?Hepimiz birçok farklı nedenden dolayı masaj yaptırıyoruz. Masaj yaptırırken, kimi zaman kadın; kimi zaman erkek masaj uzmanları tarafından hizmet alıyoruz. Tabii bu noktada bazı kavramlarla da karşı karşıya kalıyoruz. Masör ya da masöz… Peki, bu kavramların anlamları nelerdir? Bize masaj yapan kişilere neye göre masör ya da masöz deniyor? Bugün bu iki kavramı ve bir de maaş konusunu sizler için ele alacağız.

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30