Erkek Masör

erkek masor Erkek Masör, Eski çağlardaki insanlar, masajı tedavi olarak kullanmışlar ve Yunan hekimler ilk yazılı kaynaklarda masaj anlamına gelen massein sözcüğünü kullanmışlardır. Roma İmparatorluğu döneminde ise spor karşılaşmalarının öncesinde vücudu rahatlatmak amacıyla uygulanmıştır. Kültürümüzde hamam kültürü içerisinde başlamış bu uygulama, hala hamamlarda devam etmektedir. Günümüzde masajın insanlarda cinselliği, seksi ve fanteziyi uyandırması gerçekten üzücüdür. Dünya üzerinde yapılan masajların %60’ inden fazlası, tamamen tedavi için yapılmakta, %40 ‘si ise turistik amaçlı yapılmaktadır. Bazı ülkelerde tedavi amacıyla doktorlar, reçetelerinde masajı kullanmakta ve bu tedavi yöntemi sigorta tarafından karşılanmaktadır. Masajda çok önemli bir husus, yapacak kişinin işi gerçekten iyi bilmesidir. İşi bilmeyen birine yaptırmak, sağlık açısından zararlı olabilir ve kişide normalde tedavi için yapılan bu uygulama ciddi hasarlara sebep olabilir, dokular zarar görebilir. Bu yüzden masaj yapacak kişinin profesyonel olması oldukça önemlidir. Kaş yapayım derken göz çıkarmanın hiçbir anlamı yoktur.

Kadın Masöz, Erkek ise Masör 

Erkek Masör, masaj yapan kişi erkek ise masör, bayan ise masöz olarak adlandırılır. Hem cinsinin ya da farklı bir cinsin masaj yapmasını isteyen kişinin tercihine göre, masör ya da masöz istenilen uygulamayı yapmaktadır. Masajın sadece rahatlatma, gevşetme görevi olduğuna birçok kişi inanmaktadır fakat bu oldukça yanlış bir algıdır. Masajın rahatlatması, etkilerinden sadece bir tanesidir ve birçok ülkede masaj doktorların reçetelerinde kullandığı bir tedavi yöntemidir. Vücudun çeşitli bölgeleri için tedavi amacıyla uygulanan masajın bölgeye göre çeşitleri de kullanılabilir. Masajın etkileri ise oldukça fazladır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi, kasları gevşetmesi, yağ yakımını hızlandırması, ödem ve toksinin atılması, metabolizmayı hızlandırması, sindirim sistemine yardımcı olması, uykuyu düzene sokması, masajın etkilerinden bazılarıdır. Masaj sırasında kan akışı hızlanır. Vücudun, organların ve dokuların ihtiyacı olan oksijen, bu bölgelere daha hızlı ulaşır. Masaj sırasında yapılan baskı, dokularda biriken zararlı maddelerin dokulardan atılmasına ve oluşacak ödemleri uzaklaştırmaya yarar. Masajın sağlık açısından bu kadar önemli olması çeşitli masaj kültürlerinin oluşmasına zemin hazırlamıştır. Doğudan ve Batıdan ülkemize gelen onlarca masaj çeşidi vardır. Bu masaj çeşitlerinin belirlenmesinde amaç, uygulanacak bölge ve uygulamanın etkileri önemli yer tutar. Birçok amaçla yapılan masajın başka bir amacı ise psikolojik tedavidir. Masaj sırasında salgılanan endorfin, kişide rahatlamaya sebep olur. Stres, baskı ve kabul görememe durumları için masaj, kabul görmüş bir tedavi yöntemidir.

Profesyonel Erkek Masör

Masaj hizmetini profesyonel bir şekilde, konfor ve en önemlisi güven içerisinde veren birçok salon mevcuttur. Zaten masaj yaptırmak isteyen kişinin önündeki en önemli engel güvensizliktir ve masajın ülkemizdeki yanlış izleniminden dolayı genelde bu uygulamadan vazgeçilmektedir. Masajın ülkemizde keyif, cinsellik, fantezi aracı olarak görülmesi, önlenecek birçok hastalığın önüne geçilememesine ve tedavisi olan rahatsızlıkların devam etmesine sebep olmaktadır.

Masör Yemini

Ülkemizde masajın sağlıktaki önemi anlaşıldıkça, masaj olumsuz izlenimlerinden gittikçe uzaklaşmaktadır. Tıpta Hipokrat yemini gibi masajda da masör, masöz yemini vardır. Erkek masör ve ya bayan masöz belgesini alırken yemin eder. Bu yeminin içerisindeki maddeler, hem masajı yapacak kişi için hem de masaj yaptırmak isteyen kişi için önemli konuları içerir. Bu yeminde; masaj sırasında veya masajın öncesinde sonrasında konuşulan, işitilen her söz masörün sırrıdır ve masör bu sözleri kötüye kullanmamalıdır.  Masör, yemininde bütün kasıtlı kötülüklerden koruyacağına ve korunacağına söz vermiştir. Yeminde ırk ayrımı yoktur. Masör sanatını her zaman en iyi öğrendiği şekilde uygulayacaktır. Hayatını, sanatını tertemiz bir şekilde koruyacağına Allah huzurunda yemin etmiştir. Bu yemine rağmen tabi ki kötü niyetli insanlar çıkabilir fakat bu insanlar üzerinden genelleme yapılıp masajı kötü anlamlara yormak, ön yargılı bir düşünce tarzı olacaktır.

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...


Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30