İş Dünyasında Yeni Trend Masaj

İş Dünyasında Yeni Trend Masajİş dünyasında masaj, firmalar artık elemanlarının verimliliğini ve mutluluğunu artırarak, işyerinde oluşan stresi azaltmak maksadıyla uygulanmak üzere masaj hizmeti alıyorlar. Bu sayede, elemanlar ofiste sürekli oturmaktan kaynaklanan sağlık sorunlarının da önüne geçilmesi hedefleniyor. Yurt dışında yapılan araştırmalara göre çalışan kesimin %20’sinden fazlasının sadece bel ağrılarından şikayetçi oldukları görülüyor. Bunun dışında Fransa ve İtalya’da masa başı işlerinde çalışan işçilerin iskelet sistemlerinde oluşabilecek bu tür rahatsızlıkların önlenmesi için masaj uygulamalarının zorunlu hale getirilmesi tartışılıyor.

İşyerinde Yapılan Masaj Hangi Sıkıntılara İyi Geliyor?

Bel fıtığı, boyun fıtığı, skolyoz, kas ağrıları, oturuş bozuklukları gibi sıkıntılar masa başı çalışan kişilerin karşılaştıkları en büyük sıkıntılardır. Dünya geneline bakılacak olduğumuzda çalışan kesimin %60’ından fazlasında oturuş bozukluğundan kaynaklanan boyun ve sırt ağrıları mevcut. Boyun ve bel fıtığı ise başlama seviyelerinde oluyor. Eğer bu ağrılar kronikleşirlerse çalışanlar için hem iş gücü kaybı hem verim düşüklüğüne sebep olur. Ayrıca tazminat risklerini de unutmamak lazım. Bu yüzden işverenlerin tercihi bir masaj uygulaması oluyor.

İş Dünyasında Masaj

İşyerinde masaj uygulaması dünya genelinde işçilerin verimliliklerini korumak ve işyerinde oluşabilecek stresi azaltmak için kullanılıyor. Bu masaj hizmeti en fazla 15 dakikalık zamanda uygulanıyor. Çalışanlar tabii ki bu durumdan memnunlar. Masaj bedenen rahatlatmasının dışında ruhen de rahatlatan masajın işçilerin yaratıcılık konusunda da artışa neden olduğu görülüyor. İşyerinde masaj hizmeti veren firmalar artık Türkiye’de de mevcut. İşinin uzmanı masörleri ile istenilen yerlerde hizmet verebiliyorlar. Üstelik sadece şirketler için de değil, aksiyon ve stresin en çok bulunduğu sinema ve dizi setlerinden fuar merkezlerine kadar her yerde kısa süre içerisinde ortam sağlanarak masaj hizmeti veriliyor. Profesyonel bir işyerinde masaj hizmeti veren firmayı çağırdığınızda gelen bir masör müsait olan bir oda içerisine kendi getirdikleri masaj sedyesini veya masaj koltuğunu getiriyor. Ayrıca odada loş bir ortam yaratarak ruhen de dinlenilmesi için mum ve tütsünün yanında müzikte çalarak ortamı bir anda çok hoş bir masaj salonuna çevirebiliyorlar. Kıyafetler Üzerlerinde iken El, Ayak, Boyun, Baş ve yüz gibi masajlar uygulanarak sadece 15 dakika içerisinde çalışanın rahatlaması sağlanıyor.

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...


Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masör İstanbul - Erkek Masör - Masör Okan / Masaj / İş Dünyasında Yeni Trend Masaj

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30