Isırık Masajı

Isırık MasajıIsırık masajı, Son günlerde özellikle Amerika’da uygulanan yeni bir trend mevcut, ısırık masajı… Bu ülkede yaşayan Dorothy adlı bir bayan doktor, yaptığı bu ilginç ve sıra dışı masaj ile tüm dünyanın ilgisini çekmiş durumunda. Bu masajı yaptıranların rahat bir şekilde salondan ayrılmaları ise, doktor tarafından memnuniyetle karşılandı. Birçok sanatçı ve iş dünyasının tanınmış isimleri, Dr. Dorothy’ ye giderek ısırık masajı yaptırıyor. Masaj; tıp alanında kabul görmüş olan, sinir sistemleri ve kan dolaşımı işlevlerini düzeltmesi amacıyla özellikle belirli bir sistem ve eğitim almış uzman masör tarafından uygulanan bir işlemdir. Günümüzden yaklaşık 3 bin yıl öncesine dayanan tarihinde ilk zamandan bu zamana kadar ağrıyı dindirmek, kasları gevşetmek ve iyileşme sağlamak amacıyla uygulanmıştır. Ülkemizdeki masaj konusuna bakacak olursak ta, birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Anadolu’da pek çok tarihi hamamın bulunmaktadır. Hamam kültürü konusunda en başta gelen hizmetin masaj olması da ülkemizde etkisini çok fazla gösterdiğinin delilidir.

“Son Zamanların Yeni Trendi Isırık Masajı

 Her geçen gün İnternet aracılığıyla yeni yöntemler çıkıyor. Bunlardan sonuncusu ise Amerikalı masaj uzmanı Dorothy Stein’den geldi. Kendisine gelen müşterilerinin sırt ve kalça bölgelerini ısırarak masaj yapıyor. Kendisiyle yapılan röportajlarda bu uygulamayı annesi sayesinde henüz 5 yaşındayken öğrendiği söylüyor. Tesadüf olarak bulunan bu masaj türünde, güçlü bir masaj yapamayınca ısırarak yapması tedavi yöntemi oluyor. Daha sonra bu masajı tüm hayatı boyunca yapmaya başlayan Stein, yaklaşık 30 yıldır ısırık masajını uyguluyor. Rihanna, Stefani, Kanya West, Justin Timberlake ve Eminem gibi sayısını daha fazla şekilde artırabileceğimiz birçok yabancı ünlünün ısırık masajına gidip memnun şekilde ayrılmaları bu akıma olan ilgiyi iyice artırmış oldu. Bu ısırık masajını ilk olarak müzisyen olan Frank Zappa üzerinde uygulandı. Şimdilerde 1000’i aşkın masör bulunuyor ve dünyanın neredeyse her yerine hizmet veriliyor. Stein’in oluşturduğu internet sitesi üzerinden ev, ofis veya sahne arkası gibi seçeneklerden birisini işaretleyerek masajı istediğiniz ortamda yaptırabiliyorsunuz. Temel masaj mantığı üzerine çalışan bu ısırık masajı ile ısırma eylemi sırasında deri üzerine uygulanan baskı neticesinde kasların gevşemesi amaçlanıyor. Normal masajlardaki cildi nemlendirme özelliği dışındaki tüm özellikleri kapsayan bu masajda, masöz kişi cilde zarar vermeyecek şekilde uygulamayı gerçekleştiriyor. Kan dolaşımının hızlanması sayesinde vücut üzerinde rahatlama meydana geliyor. Özellikle ayakta çalışan beden işçileri için faydalı olan bu masaj türü günün stresini atma konusunda üstelik oldukça da eğlenceli oluyor.

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...


Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30