Kış Aylarında Masajın Faydaları

Kış Aylarında Masajın FaydalarıKış aylarında masajın faydaları, hastalıklar ve kuru cilt ile mücadele etmek zor. İyi bir masaja ihtiyacınız olabilir. Aşağıdaki yazımda kış aylarında yapılan masajın faydalarını sıralayacağım. Kışın soğu ve rüzgarı kuru olur. Kuru cilde sahip olmak bir çoğumuz için bir kâbus, aynı zamanda ciddi bir sağlık riski getirir. Çalışmalar grip virüsü ve enfeksiyon, kuru ve kapalı ortamlarda kalanlarda daha fazla belirtmiştir. İyi bir masajla tüm bu sorunları çözebilirsiniz. Masaj cildinizi daha nemli ve daha elastik hale getirmektedir. En iyi sonuçlar için, Hindistan cevizi yağı, süt yulaf unu, ya da başka bir doğal nemlendirici kullanan bir masör seçin.

Kış Aylarında Masajın Faydaları Nelerdir?

Masaj Mevsimsel Hastalıkları Azaltır Kış aylarında havaların soğuması ile birlikte kapalı ve kalabalık ortamlarda geçirilen zaman artmaktadır. bulunan ortamların iyi havalandırılmıyor olması özellikle virüslerin neden olduğu üst solunum yolu enfeksiyonlarının soğuk algınlığı, grip, farenjit, larenjit, otit vb. bulaşmasında uygun ortam oluşturmaktadır. Hafif masaj kas ağrılarına iyi gelir. Grip sırasında hafif şekilde masaj yaptırmak kas ağrılarını azaltır. Öncelikle bol sıvı alınmalı ve proteinden zengin beslenilmelidir. Uygulama bölgelerinde ağrı olmuyorsa masajda yaptırılabilir.

Grip ve Enfeksiyon Hastalıkları İçin Detoks Masajı

Detoks, vücudumuza çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmaktır. Herkesin belirli aralıklarla vücudunu dinlendirmeye ve vücudunu temizlemeye ihtiyacı var. Aslında vücutlarımız her gün, özellikle gece ve sabah erken saatlerde, kendisini temizlemeye programlanmıştır. Ayrıntılı bilgi için masajın faydaları yazımızı İnceleyiniz

Masaj Dolaşımını Artırır

Masaj kan basıncı azaltarak daha verimli bir şekilde vücut fonksiyonlarının çalışmasına yardımcı olur. Sağlıklı kan basıncı getiren geniş kalp hastalığı, felç, unutkanlık ve dokuların iyi çalışmasına neden olur. Artan kan dolaşımı da kışın soğuğunu hissetmemek ve bakterilerin vucuta iletmesini önler. Son olarak, masaj kas kasılması, kış aylarında ortak bir rahatsızlığı önlemeye yardımcı olur. Az kas kasılması size daha fazla enerji verir, besin iletimi ve atık ortadan kaldırdığı için bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
Masaj Ruh Sağlığının Desteklenmesi
Vücudunuza faydaları yanı sıra, kış masajlar da ruhunuz için iyi! Mevsimsel duygulanım bozukluğu depresyon, umutsuzluk duyguları kış aylarında artar . Masaj terapisi mutluluk duygularını artırarak stresi azaltır ve bu duruma tedavi için yardımcı olur. Daha geniş anlamda, masaj, hormonsal sağlığı için faydalıdır. Konsantrasyon, cinsel dürtü, ruh sağlığı ve iskelet bozuklukları kısacası birçok hastalığa fayda sağlamaktadır. Masaj oksitosin, mutluluk ve memnuniyet duyguları üreten bir hormon ile değiştirilmesi, kortizon seviyelerini azaltır. Sonuçta daha  fazla mutluluk ve sağlıklı bir yaşam sağlar. Eğer masaj seansı almak için hazırsanız kış aylarında masaj tedavisini mutlaka deneyin , masör Okan yüksek kaliteli masaj uygulamaları sunmaktadır. Size ısı ve masaj kombine yararları verecek şekilde sıcak havlu, ısıtmalı masa yastıkları ve sıcak taş masajı sunuyorum. Daha sağlıklı ve doğru yolculuğa başlamak için  bizimle iletişime geçiniz!

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...


2 Comments

  • Sinem Akçay

    10/11/2016 at 01:49 · Cevapla

    Kış aylarında masaj gerçekten inanılmaz derecede faydalı birde sauna sonrası yapılan masaja bayılıyorum

  • Hakan Altındağ

    10/11/2016 at 01:52 · Cevapla

    Cilt kuruluğu mevcuttu bende denedim faydasını gördüm fakat 1 seansta kesin çözüm olmuyor bir kaç seans almak gerek


Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masör İstanbul - Erkek Masör - Masör Okan / Masaj / Kış Aylarında Masajın Faydaları

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30