Masaj İstanbul

masaj-istanbul Masaj İstanbul, Size biraz masajın faydalarından, biraz da tekniklerinden bahsetmek isterim. Masaj İstanbul Alternatif olarak masaj salonlarını deneyen insanların çoğu memnun değil,çünkü hizmet kalitesi düşük ve aldıkları hizmete göre yüksek ücret ödüyorlar. Oysa evinde deneyimi yaşasalar bir daha salon falan düşünmezler (kaliteli az sayıda masaj salonu hariç :-). En azından benden hizmet alan insanların yüzde 90’nından fazlasının görüşü böyle.

Profesyonel Masör Hizmetini Tercih Edin

Masaj terapisinin amacı uygulayana göre değişir. Sonuç olarak amaçlanan hedef de değişir. Yine de tüm masaj terapisi amacı insanın iyiliğinin artan anlam ve gerçekliğini dahil eder. Bu çeşitli fiziksel, duygusal ve ruhsal etkileri dahil eder. Bu anlamda masaj terapisi sağlık adına bütünsel bir yaklaşım haline dönüşmüştür ve bu alanda artan uygulayıcı kitlesini mutlulukla kucaklamakta. Bütünsel yaklaşım vücut yapısının tamamına odaklanır. Fiziksel ve ruhsal bileşenleri arasında alt bölümlere sahip değildir. Kişinin fonksiyonlarını en üst seviye çıkarıldığına emin olmak adına eş zamanlı bir dikkat gerektirir. Masaj terapisinde bu olgu fiziksel iyileştirmenin ötesine geçildiğinin anlamına gelir. Aslında, masajın stresin üzerinde etkisi olup olmadığı konusu hala tartışılmaktadır, genel düşünce faydası olduğu yönündedir. Resmi ve gayrı resmi araştırmalara göre terapötik masajın stresin üzerinde faydalı olduğu açıkça görülmekte. Ofis çalışanları ve öğrenciler üzerinde yapılan deneylerde, düzenli masaj terapisi stres ve kaygı düzeyini azalttığı gözlemlenmiştir. Tabii ki İstanbul için bir profesyonel uzman  tercih etmeniz durumunda. Sonuç olarak insanlar rahat laya bilmişlerdir ve hareket kabiliyetleri artmıştır. Bu masaj terapisinin bilinen en faydalı yararıdır. Fakat elbette çok daha fazlası vardır. Rahatlamış insanların genellikle daha düşük hızda kalp atışlarına sahiptirler. Endişeli veya stresli olmayan insanlar da düşük tansiyona sahiptirler. Masaj terapisini ve faydalarını kullanarak kalp atış hızınızı ve tansiyonunuzu düşürebilirsiniz. Böylece daha düzenli bir kan dolaşımına sahip olabiliriz. Kaslarda ki düzenli kan dolaşımı da masaj terapisi sayesinde sağlanabilir. Rofling , Aküpresürü ve farklı özel masaj tekliklerini kullanarak, sertleşmiş ve ham kasların iyileştirilmesine yardımcı olur. Kas eklem hareketlerini uyarak kişilerin hareket kabiliyetlerini artırır. Masaj sürecinde, herhangi bir çürük, gergin veya etkilenen kas ve bağlar aslında iyileşme sürecini hızlandığının bir göstergesidir. Kas veya gergin ve çekmiş bağları manipüle ederken, masajla terapi acıya sebebiyet verebilir. Dahası da, düzenli yapılan terapi zayıf veya ham kasları güçlendirebilir. Birçok sporcu spor masajına ve uygulayıcılarından iyileşme hızlarının artırılması ve sakatlıklarının önlenmesini arzu ederler.

Masaj Salonu Yerine Bağımsız Masör Tercih Edin

Masajın muhtemel birkaç yararı daha vardır. Örneğin atık maddelerin atılmasına katkıda bulunur. Ayrıca PMS su tutma gibi bazı belirtilerin tedavisinde etkili olabilir. Kadınlar genellikle doğum sırasında terapi yöntemine başvururlar. Göbek masajı, gebelik sürecinde rahatsızlığın azalmasına yardımcı olur. Doğum sancılarının hafifletilmesine yardımcı olur. Ayrıca, bazı uzmanları göre, prematüre döneminde bebeklerin kilo almasına de yardımcı olur. Dahası da masaj terapisi anne ve bebek bağılarını güçlendirir. Masajın faydaları insanın hayal edebileceğinin ötesindedir. Ayrıca birçok hayvanın tedavisinde de kullanılır. At masajı terapisi, atların kasları ve bağ dokularının güçlendirilmesi adına kullanılır. İnsanlara uygulanan tekniklere benzer teknikler uygulanır. Masaj terapisi ayrıca köpek ve kedi tedavisinde de kullanılmaktadır. Masaj, köpek ve sahibi arasındaki bağı güçlendirir. Yaşlı hayvanların kas problemlerine de yardımcı olur. Yöntemler benzerdir. Teknikler de benzerdir fakat hayvanın boyutu ve anlayışına dikkat etmelisiniz. Tabii ki hayvanlara hizmeti her terapist yapmaz.

Masaj İstanbul

Masajın farklı faydaları hakkında farklı iddialar mevcuttur. En yaygın söylemlerden biri deri durumunu iyileştirdiğidir. Deri durumunu iyileştirirken, kaşıntı ve farklı deri problemlerinin aşılmasına yardımcı olur. Öyle yada böyle masaj terapisi bağışıklık sistemini güçlendirir. Yararlı sonuçlar doğal bir şekilde ortaya çıkar. İlaç kullanılmaz. Vücutta ağrı kesicilerin, endorfinlerin salgılanmasını sağlar. masaj bir uyarıcı olarak görev yapar. Ayrıca, bir kişinin iyileşme sürecinde tamamen kendi vücuduna ve duygularına odaklanmasını sağlar. Kuşkusuz ki bu terapi kişilere bir iyileşme süreci sunar. İyi hissetme duygusu. Azınlıkta kalan eleştirmenler terapisinin faydaları hakkında oldukça az kanıt bulunduğundan bahseder. Aslında, tamamlayıcı ve alternatif tıp sürecinizin bir parçası olup olmayacağını anlamanın tek bir yolu vardır. Denemelisiniz.  Terapi Teknikleri Sizce bu yazdıklarımı hangi masör biliyordur? Bununla birlikte, görünürde çok sayıda belirli özel teknikler ve masajın türleri vardır.

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...


Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30