Aromaterapi Masajı

60 Dakika Fiyat Alınız bilgi@masorokan.com Randevu

Aromaterapi Masajı Nedir?

Aromaterapi MasajıAromaterapi masajı, Cildimiz vücudumuzdaki en büyük organımızdır. Cildimize mümkün olduğunca iyi bakmak, doğrudan diğer organlarımızın da sağlığını olumlu etkileyecektir. Masajlar, cildimiz yoluyla metabolizmamıza ve fizyolojimize doğrudan müdahale etme imkanı veren tedavi yöntemleri olarak tarihin ilk dönemlerinden günümüze nesillerce aktarılarak gelmiştir. Masaj türlerinin belki de vücudumuz için en faydalı olan aramoterapi masajının ilk bulunma tarihi MÖ 2000li yıllara dayanmaktadır. Aramoterapi masajının Hint kökenli olduğu bilinmektedir. Uygulama alanları yaygınlık gösteren bu masaj aynı zamanda bir tedavi yöntemi olarak da kullanılagelmiştir. Mısırlılar da aroma yağlarını kullanmışlar, bu yağlarla ölülerini mumyalamışlardır. Bu bitki özü yağları daha sonra Mısır uygarlığından Yunan uygarlığına geçerek bütün dünyada bilindik hale gelmiştir. Aramoterapi masajı, bitki özlerinden elde edilmiş bitkisel yağların karakteristik özellikleriyle vücudumuzun fizyolojisine göre belirlenmesi ve bu yağların masajda kullanılmasıyla yapılan bir masaj çeşididir.  Bu aromatik yağlar tıp bilimine de hizmet etmektedir. Şu an kullandığımız ilaçların temelinde aromatik yağlardan elde edilmiş özler bulunmaktadır. Aromatik yağlar alternatif tıp için de olmazsa olmaz bileşenlere sahiptir. Doğru yağlarla yapılacak masajın kişide endüstriyel ilaçlar kadar olumlu etki yapacağı tıp dünyası tarafından da kabul edilmektedir. Aromaterapi masajı bitki özlerinden elde edilen yağların masajda kullanılmasıyla oluşan tedavi yöntemidir. Diğer masaj türlerinden farklı olarak aromatik masajda hem masör ya da masözün uyguladığı teknikler hem de aromatik yağlar kişi üzerinde olumlu etki yapar. Bu masaj uygulanan kişiyi rahatlatır ve kan dolaşımını artırarak kaslarının gevşemesini sağlar. Aromaterapi masajında kullanılan yağlar bitkilerin, çiçeklerinden , yapraklarından ve köklerinden elde edilen özlerle yapılan saf uçucu maddelerdir.

Aromaterapi Masajı Nasıl Uygulanır?

aromaterapi_masaji2Aromaterapi masajı, yoğun kas ve eklem ağrılarına yönelik yararlı bir tedavi yöntemidir. Aromatik yağlarla masajın etkisi daha yoğun olarak hissedilecektir. Beynimiz, masajda kullanılan yağların ve alanında uzman masör ve masözlerin dokunma gibi değişik kaynaklardan alınan sinyallerle iyi yönde uyarılır. Bitkisel yağlarla deri beslenecek, normal masajla da vücuda dinçlik kazandırılacaktır. Örneğin zihinsel ya da fiziksel yorgunluk hallerine biberiye özü yağının, sinüzit gibi üst solunum yolu hastalıklarında ise okaliptüs yağının çok faydalı olacağı uzmanlarca değerlendirilmektedir. Aramoterapi yağlarıyla akne, sivilce, siyah nokta gibi genel cilt problemlerinin giderilmesinin yanısıra kullanılacak ilave tonik ve arındırıcılarla tam anlamıyla bir güzellik terapisi uygulanabilecektir. Aramoterapi masajında 46 değişik yağ kullanılmaktadır. Bunlar güneşten olumsuz etkilendikleri için koyu renk cam şişlerde saklanırlar. Çok yoğun ve konsantre olan bu yağların avokado, üzüm çekirdeği, zeytin yağlarıyla yumuşatılması gerekebilir. Aynı zamanda bu yağlar mineral ve vitamin deposudurlar.  

Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır

Kas, Kemik ve Eklem Sorunları
 • Bel ve sırt ağrısı
 • Eklem iltihaplanmaları/ romatizma
 • Spor yaralanmaları, kas ve eklem rahatsızlıkları (burkulma, incinme vb.)
  Stres Kaynaklı Sorunlar
 • Huzursuzluk, gerginlik, stres, tedirginlik, anksiyete, uykusuzluk
 • Başağrısı / migren
 • Deri şikayetleri, (deri kaşıntıları ve döküntüleri, egzama vb.)
  Kadın Sağlığı
 • PMS (regl öncesi gerginlik, şişkinlik, huzursuzluk vb.)
 • Regl sıkıntıları (sancılı regl ağrıları, aşırı kanama, reglden kesilme vb.)
 • Menopoz ile ilgili sorunlar (ani hormonal değişiklikten kaynaklanan sıkıntı, gerginlik, terleme, şişkinlik vb.)
  Hamilelikteki Sıkıntılar
 • Bacaklarda şişme
 • Bel ve sırt ağrıları
 • Rahatlayamama
  Diğer Rahatsızlıklar
 • Solunum sorunları (astım, bronşit vb.)
 • Kulak, burun, boğaz (sinüzit, kulak ağrısı vb.)
 • Sindirim sorunları (kabızlık, hazımsızlık vb.)
 • Dolaşım sorunları (tansiyon, baş dönmesi vb.)
 • Selülit ve kilo problemi
 

Comments are closed.

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30