Derin Doku Masajı

45 Dakika Fiyat Alınız bilgi@masorokan.com Randevu

Derin Doku Masajı

Derin Doku Masajı Nedir? Derin doku masajı, kan dolaşımını hızlandırıp lenf bezlerini harekete geçirmesiyle vücudumuzdan toksinleri atılmasına yardımcı olan, günlük stres ve yoğun iş temposuyla vücudumuzda oluşan kas spazmlarına, sorunlu kas dokularının tamirine ve ağrılarına yönelik uygulanabilen bir masaj türüdür. Derin bağ dokusu masajı bağ dokusunu ve kasları etkiler. Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır. Lenf sistemi harekete geçer. Böylece yağ dokusunda birikmiş toksinler vücuttan arındırılır. Vücudumuzda rahatsızlık yaratan ağrılar, kulunçlar, derin bağ dokusu masajıyla yok olurlar. Ve bu masaj kişinin kendi kendini iyileştirme kapasitesini ortaya çıkarır. Bu masaj ayrıca kas ağrılarına da iyi gelir. Kasların üzerinde bloke olmuş noktaların açılarak kas ağrılarından kesin olarak kurtulmayı sağlar. Derin bağ dokusu masajı selülit tedavisinde kullanılır.

Nasıl uygulanır?

Derin doku masajı, ortalama 60 dakika süren seanslarla uygulanır. Bu masaj, ağır uygulanan ancak hareketlerin şiddetinin yüksek olduğu bir masaj türüdür. Masaj sırasında gün içinde en çok yorulan kaslar üzerinde durularak, bu kaslar üzerindeki gerginliğin azaltılması hedeflenir. Her masaj türü gibi derin doku masajının da profesyonel fizyoterapistler ya da masör tarafından uygulanması gerekmektedir. Derin doku masajı, spesifik bölgelere uygulanan şiddetli ama yavaş baskılarla, kaslarda birikmiş toksinlerin kan dolaşımını hızlandırarak temizlenmesini sağlayan tamir edici bir masajdır. Bu masaj, bedenin kaybettiği doğal dengesini yeniden elde etmesine yardımcı olur. Söz konusu bu doğal dengenin kaybı, vücutta kronik ağrılara kişilerin hayat kalitesinde düşmeye sebep olur. Derin doku masajıyla bu lokal kas ağrılarının giderilmesi amaçlanır. Masaj, çoğunlukla çift baş parmak ve dirsek kullanılarak uygulanan ve yer yer kişiye masaj esnasında ağrı veren bir masajdır. Şiddetli ama yavaş yavaş yapılan bu masajda, sadece fiziksel bir rahatlama değil, zihinsel ve sinirsel bir boşalma da öngörülmektedir. Vücudun spazm halindeki kas dokularına yoğun baskılama yapılarak söz konusu bölgelerin rahatlatılması amaçlanmaktadır.

Kimler için tavsiye edilir?

Derin doku masajı lokal kas ve eklem ağrıları,  artrit problemi çekenler, selülit problemi yaşayanlar ve sporcular için idealdir. Günlük yaşantılarında yoğun stres altında çalışıp, bütün günü oturarak ya da ayakta geçirenlerin vücut dengelerinin bozulmasıyla artan kas ve eklem ağrılarını gidermeye yönelik olarak bu kişilere uygulanabilir. Düzenli spor yapanların yaşadığı kas ağrılarının elime edilmesi için uygundur. Yoğun antremanlar sonucunda oluşan ve vücuttan atılamayan laktik asit, kulunç oluşumuna ve kas spazmlarına neden olabilir. Lokal bölge ağrılarına daha önce denenen isveç ve bali gibi masaj türlerinden sonuç alamamışlar için de kesin sonuç verici bir masaj türüdür. Selülitten muzdarip kişiler için de tavsiye edilmektedir. Derin doku masajı yetkin masör ve masözler tarafından yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki, masaj vücudumuz için bir tedavi yöntemi olarak ciddi ve kurallarına uygun yapılmalıdır.

Derin Doku Masajının Etkileri

Derin doku masajının etkilerini maddeler halinde incelemek mümkündür: Kan dolaşımını artırarak ve lenf bezlerini daha fazla çalıştırıp, sıkılaşmış kas bölgelerini yumuşatarak kronikleşmiş kas ağrılarını dindirir. Deri doku masajı sağladığı psikolojik rahatlamayla ve kan dolaşımını hızlandırmasıyla da kan basıncı üzerinde olumlu etki yapar. Bu masaj kaslarda birikmiş toksinleri temizleyerek hasarlı kasların tedavisine de yardımcı olur.  

Comments are closed.

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30