Hamilelik Masajı

60 Dakika Fiyat Alınız bilgi@masorokan.com Randevu

Hamilelik Masajı 

hamilelik masajı, Bir kadın hamile iken vücudu fiziksel, fizyolojik ve manevi olarak çok sayıda değişime uğrar. Fiziksel değişiklikler anneye stres ve / veya rahatsızlık verebilir. Masaj, bu rahatsızlıkların çoğunu hafifletmeye yardımcı olmak için harika bir yoldur, ayrıca bir esenlik duygusunu teşvik eder.

Hamilelik masajı nedir?

Gebelik masajı gebeliğin dokuz ayı boyunca yararlıdır; Ancak yüksek riskli hamileliğiniz varsa, terapi almadan önce doktorunuzdan bilgi almanızdan yarar var. doktorunuzun size vermiş olduğu, yazılı bir belge ile masaj çalışması yapabilirsiniz. Gebelik masajı, tam vücut İsveç masajından, dolaşım çalışması, refleksoloji veya kafa tasavvur terapisi gibi diğer yöntemleri içerebilecek hafif masaj terapisine kadar her şeyi içerebilir. Çoğu masaj terapisti sadece masaj yapmak için değil, çeşitli yöntemleri de kullanır. Gebelik masajı sertifikalı bir terapistin bulunması en iyisidir, çünkü hamilelik ve hamile bir kadının anatomisi hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra anne ve bebeğinin neyin ve neyin güvenli olmadığının bilinmesi ve anlanması önemlidir. Hamilelik ilerledikçe annenin haraketleri değişir; Örneğin, bir kadın 22 haftalık hamile kaldıktan sonra sırt üstü yatması artık güvenli değil. Bebeğin ağırlığı nedeniyle sınırlandırılacak derin kan damarları vardır, hem annenin hem de doğmamış çocuğunun dolaşımının azalmasına neden olur. Ayrıca, annenin masaj sırasında kaçınılması gereken en iyi alanlar da vardır. Böyle bir alan, iyileşmesi ve ayak bileği kemiği arasındaki boşluktur – bu bölge uterus ve vajinayı temsil eder. Birçok refleksolog, akupresür ve masaj terapileri uygulayanlar, bu bölgeye yönelik baskılardan dolayı erken doğum yapmalarına neden olacağı düşünülmektedir. Ne bekleyebileceğinizi Tipik bir masaj oturumu en az 60 dakika sürer ve 90 dakikaya kadar çıkabilir. Anne sedyede yatarken yastıklarla desteklenecektir. Bir örtü ile kaplanacak ve yalnızca çalışılacak gövde kısmı açılacaktır. Çoğu masör, odalarını sessiz ve anneleri için rahat bir sıcaklıkta tutmayı sever, bazen arka planda sessiz müzik çalar. Masajdan önce büyük bir yemek yemekten veya çok miktarda sıvı içmekten kaçınmak en iyisidir.

Hamilelik Masajın Faydaları:

El, ayak ve ayak bileklerinde şişmeyi azaltır. Siyatik ağrıyı azaltır Bel ağrısı ve boyun bölgesi, baldır krampları gibi alanlarda kas rahatsızlıklarını kolaylaştırır, ayrıca vücutta yaşanabilecek gerginlik ve gerginleşmeye yardımcı olur Tonlar kasları kaybederken gergin kasları rahatlatır ve esnekliği artırmaya yardımcı olur. Gevşeme ile yardımcı olur ve bu da uykuyu düzelmesine yol açar. Dolaşım ve lenfatik sistemler yoluyla toksinlerin eliminasyonunu artırmaya yardımcı olan kan ve lenf akışını artırır, bu da yorgunluğun gitmesine yardımcı olur. Kandaki oksijeni artırır, oksijen masaj sonrası% 10-15’e kadar yükselir. Bağışıklık sistemini güçlendirir Vücudun doğal ağrı kesicilerinden biri olan endorfinlerin beyne ve sinir sistemine salınmasını uyarır. Endişe ve depresyonun giderilmesine yardımcı olur Kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur, bu da anneye ve bebeğe daha fazla oksijen ve besin sağlar. Hem doğum sırasında hem de deneyimlerini daha kolay ve daha rahat hale getirdikten sonra kullanılabilir Stres annelerinin doğumdan sonra genellikle hissettikleri kolaylığı sağlar Çok daha fazla fayda var! “Lütfen hamileliğinizin hangi evrede olduğunu Masaj danışmanınızla paylaşın.”

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30