Klasik ( İsveç ) Masaj

60 Dakika Fiyat Alınız bilgi@masorokan.com Randevu

Klasik İsveç Masajı

Klasik İsveç Masajı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler masaj biçimlerinden birisidir. Uzmanlar bu masaj türünün insan vücuduna en iyi gelen masaj türlerinde birisi olduğunu , cildi canlandırdığını ve metabolizmayı hızlandırma etkisini olduğunu söylemektedirler. Ovma ve dairesel hareketleri kullanarak ve el teması ile yapılan bir masaj çeşididir.

Klasik İsveç Masajının Yararları

Özellikle deneyimli birisi tarafından ve doğru uygulandığında oldukça fazla yararı vardır. Bu masaj çeşidini düzenli olarak yaptıranlarda tansiyonu düzenlediği, kas ağrılarına iyi geldiği, stresi aldığı, güne zinde başlamasına iyi geldiği görülmüştür. Bu masaj, masör tarafından doğru uygulandığı takdirde vücutta yer alan doku ve hücreleri canladırması ile kişideki stresi ve yorgunluğu alır. Masajın süresi yaklaşık 60 dakikadan başlayıp 120 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Ve masör tarafından uygulama sırasında en önemli şeylerden birisi, masaj yapılan kişinin konforlu ve rahat bir ortamda hissetmesidir. Ancak doğru şartlar ve koşullar doğru bir klasik isveç masajı ile birleştiğinde olabilecek en iyi yaratacaktır.

Klasik İsveç Masajı Nasıl Uygulanır?

Masör tarafından elle apılan bu masaj çeşidinde, uygulamanın kolay olması için genellikle aromatik ve doğal yağlar kullanılmaktadır. Bu yağlar hem elin vücutta rahat hareket etmesini sağlamakta hem de aromatik kokuları ile koku duyusuna hitap ederek kişiyi rahatlatmayı sağlamaktadır. Klasik isveç masajının kullanılan birden fazla tekniği vardır. Bu teknikler hem kullanıcının hem de müşterinin isteklerine ve tercihleirne göre kullanılmaktadır. Bir masör isveç masajı yaparken bu tekniklerden birkaçını ya da yalnızca birini kullanabilir. İşlem ilk aşamada kalbe en uzak olan sağ bacaktan başlar. Daha onra ise karın, sırt ve boyun bölgelerine yapılır.  Ancak bölgesel yaptırıldığında daha çok sırt bölgesine uygulandığı görülmektedir. İsveç masajı çoğunlukla klasik masaj olarak da anılmaktadır. Kişiyi en çok rahatlatan masaj türü olarak bilinir.

Klasik İsveç Masajı Teknikleri

Sıvazlama, yoğurma, friksiyon, darbeleme ve vibrasyon bu masaj çeşisinin teknikleridir.  Kalsik masaj sıvazlama tekniği ile başlar ve sıvazlama tekniği ile biter. Bu teknik avuç içi ve parmaklarla ya da elin üst yüzü ile yapılabilir. Bölgesel olarak ve çift eller yapılır. Yoğurma ise kası doğrudan ele alan etkili bir tekniktir. Avuç içleri ve parmaklar ile kasları ve deriyi yoğurarak yapılan bir tekniktir. Bu teknikte kişinin kasları açılır, gevşer ve rahatlar. Hareketin yavaş ve ritmik bir şekilde uygulanması en doğru uygulama şeklidir. Friksiyon, baş parmak ve elin bütünü ile yapılır. Belirli bölgelerde basınçla yapılan dairesel hareketler anlamını taşır. Bu teknik diğerlerine göre biraz daha ağrılı bir tekniktir. Uygulama apan kişinin tekniğe çok iyi hakim olması gerekir. Aksi takdirde kas içinde kanamaya neden olabilir. Friksiyon tekniği sırt bölgesinde daha çok sert kalmış dokulara yumuşaması amacıyla yapılır. Darbeleme ise kassasl uyarı için gereken bir tekniktir.  Örneğin spor ve aktiviteler öncesinde kişilerin kendi kendine de yapabileceği kasları hareketlendirmek için kullanılan teknik kasların el ile darbelenmesi ile uygulanır. Son olarak vibrasyon tekniği daha çok avuç içleri ile bazen de parmak uçları ile uygulanır. El belli bir noktada sabit kalır ve belirli bir bölgeye doğru yavaşça yürütülür. Ancak her ne kadar elle yapılabilen bir işlem olsa da en etkili vibrasyon tekniği elektrikli masaj aletleri ile yapılmaktadır. Bu aletler bir insan elinin yapabileceğinden daha fazla titreşim ile uygulanan bölgedeki kasların rahatlamasını sağlarlar. Bu tekniğin kas spazmı çözen ve ağrı kesen bir etkisi vardır.

Comments are closed.

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30