Medikal Masaj

60 Dakika Fiyat Alınız bilgi@masorokan.com Randevu

Medikal Masaj

Son yıllarda önemi gittikçe artmaya başlayan medikal masaj birçok rahatsızlıkta tedavi edici çözümler sunuyor. Medikal masajın ağrıları gidermede, kan dolaşımını düzenlemede ve organları rahatlatmak gibi konularda etkisi vardır. Hatta psikolojik destek olarak bile uygulanabilmektedir.

Medikal Masajın Faydaları

Medikal masaj, kan dolaşımını düzenleyerek, düzenli uygulanması durumunda kanda bulunan akyuvar sayısını artırıp bağışıklı sistemini güçlendiriyor. Bunun dışında vücutta oluşmuş olan ödemin atılmasını da sağlıyor. Kaslardaki yorgunluğu ve azalttığı da inkâr edilemez bir gerçektir. Kireçlenmeler konusunda etkili olan medikal masaj, sinir sistemleri konusunda da etkilidir. Yağ bezlerinin salgı oranını yükselterek cildin yumuşamasında etkilidir. Medikal masaj uygulandığında vücuttaki ter üretimi arttığından dolayı vücuttaki üre ve diğer atık maddelerin vücuttan atılması sağlanır. Kılcal damarlar üzerinde genişleme sağladığından dolayı iç organlara daha fazla kan gitmesini sağlar. İç organlar konusunda da akciğerlere mukus salınımını artırır. Kalın bağırsaklarda hareketlenme sağladığından dolayı gaz problemlerini de çözmede yardımcı olur. Sindirim sistemi üzerinde olan etkisi olarak ta sindirimi kolaylaştırıldığı bilinmektedir. Fakat medikal masajın en az 600 saatlik masör eğitimi almış kişiler tarafından yapılması en önemli detaylardandır. Bunca faydası olan medikal masajın, damar hastalıkları konusunda uygulanmamasında fayda vardır. Varis gibi durumlarda medikal masajın uygulanması sakıncalıdır. Yine enfeksiyon ve deri hastalıkları konusunda da medikal masaj kullanılmamalıdır. Kanser hastalarında metastaz riski olması nedeniyle masaj uygun değildir, fakat moral sağlanması için el, ayak ve yüz bölgelerine hafif olarak masaj yapılabilir. Bunun haricinde medikal masajın kas yaralanmalarında uygulanması kanamayı artıracağından dolayı tavsiye edilmemektedir. Aynı şekilde kas fıtığı, kırıklar ve açık yaraların olduğu durumlarda da medikal masaj tavsiye edilmemektedir. Genel olarak bakacak olursak ta medikal mesaj, masajın sakıncalı olduğu durumlar haricindeki tüm hastalıklarda hastanın yaşam kalitesi artırmaya yardımcı olur. Vücuttaki gerginliği azaltma, mevcut olan ağrı ve sızıları azaltmak gibi özellikleri bulunur. Masaj haricinde tedavi etmeye yarayan cihazlar bir masör gibi insan vücudundaki kas yapısını hissedemez. Bu yüzden medikal masaj artık doktor tarafından bile tavsiye edilen bir yöntem olmuştur.

Comments are closed.

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30