Refleksoloji Masajı

30 Dakika Fiyat Alınız bilgi@masorokan.com Randevu

Refleksoloji Masajı Nedir?

Tarihçesi Uzak Doğu’ya kadar uzanan Refleksoloji, vücutta bulunan gerilimi atmak ve nörolojik hastalıklara destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir. Refleksoloji masajı, ayak tabanımızda her oranımızı karşılayan bir refleksin olduğunu ve yaşadığımız rahatsızlıkların enerjinin vücudumuzda o bölgede bloke edildiğini varsayar. Ayağa yapılacak belirli bir masaj yöntemiyle bu bloke olmuş enerjinin vücuda dağıtıldığı düşünülür. Vücut bu masaj yöntemiyle toksinleri yok eder ve kasların sertliğini azaltır. Eski çağlardan günümüze bir Uzak Doğu mirası olarak gelen Refleksoloji Masajının ilk çıktığı yerin Çin olduğu düşünülmektedir. Refleksoloji masajı literatürde tamamlayıcı tıp olarak geçmektedir. Uzak Doğu’da halen yaygın olarak kullanılan bu tedavi yöntemi, günümüzde dünyanın hemen hemen her bölgesinde şifa dağıtmaktadır.

Nasıl Uygulanır?

Ayaktaki herhangi bir refleks noktasınaa yapılan müdahalenin vücudun başka bir yerinde  hareketlenmeye sebep olduğu prensibine dayanan bir tedavi biçimidir. Refleksoloji masajı, masör ya da masözün ayak tabanlarına bir takım manipülatif hareketlerle uyguladığı bir terapi yöntemidir. Vücutta varsayılan enerjinin dağılımı için ayaklara bir takım baskılama ve sıvazlamalar yapılır. Maksat vücutta bir akımın sağlanmasıdır. Batı refleksolojisinde alan terapisi önem arzeder.  Vücut 10 eşit alana bölünür. Ve bu alanların ayakta yansımaları vardır. Elle yapılacak müdahalelerle rahatsızlıkların giderildiği düşünülmektedir. Refleksoloji masajı 45 dakika ile 1 saat arasında bir uygulanır. Masaj esnasında yağ yerine pudra kullanılır. Amaç parmakların kayması değildir. Bir takım hareketlerin uygulanması açısından böylesi daha doğrudur. Her iki ayağa da uygulanması gerekmektedir. Uygulama baş parmaktan yani baş refleksten başlar. Boyun, omurga ve bütün diğer iç organlarla devam eder. Daha sonra tırtıl yürüyüşü denilen bir takım küçük refleksolojiye özgü hareketlerle ayak tabanına yapılacak masajla vücudun diğer organları uyarılır. Alanında uzman masör veya masözlere yaptırılacak refleksoloji masajı sayesinde tüm bedeninize masaj yapılmış gibi hissedersiniz. Masaj sonunda sinir sisteminiz rahatlar ve kişiye derin dinlenme sağlanır. Düzenli yapılması halinde kişinin belli bölgelerindeki rahatsızlıklarının geçtiği uzmanlarca tespit edilmiştir. Buna ilaveten, bedenin toksinlerden temizlenmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi de bu masajın faydalarındandır.

Hangi hastalıklara iyi gelmektedir?

Refleksoloji masajı vücudun bütün sinir sisteminde iyileşme sağladığı gibi, uygulanan kişilerde sinir hastalıklarında, hormonal dengesizliklerin düzenlenmesinde ve dişten karaciğere kadar birçok organı ilgilendiren hastalıkların iyileştirilmesinde etkin rol oynamaktadır. Uzmanlar refleksoloji masajının somut faydaları hakkında çalışmalarını sürdürmektedir. Refleksoloji masajının vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olduğu, ayrıca kabızlık, astım, migren, böbrek ve safra taşı hastalıklarını iyileştirdiği uzmanlar tarafından tespit edilmiştir. Refleksoloji masajının tıbbi anlamda bir tedavi yöntemi olduğunu ve vücudumuzdaki bir çok fizyolojik değişikliğe sebebiyet verdiğini unutmamamız gerekmektedir. Bu anlamda refleksoloji masajının hamilelikte ilk altı ayda, kanser hastalarında, damar tıkanıklığı olanlarda, varis sorunu olanlarda ve şeker hastalarında uygulanmasının yerinde olmayacağı uzmanlarca değerlendirilmektedir. Ayrıca bu tedavi yönteminin yetkin vücut fizyolojisi ve anatomisi bilen masör ve masözler tarafından yapılması bir gerekliliktir. Avrupa’da ve Türkiye’de refleksoloji masajı eğitimi veren kurslar ve okullar bulunmaktadır. Temel eğitim 1 yıl kadar sürmektedir. Uzmanlar tedavinin etkin bir sonu verebilmesi için refleksoloji masajının haftada en az bir kez yapılmasını tavsiye etmektedir.

Comments are closed.

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30