Selülit Masajı

40 Dakika Fiyat Alınız bilgi@masorokan.com Randevu

Selülit Masajı nedir?

SelülitSelülit masajını tanımlamadan önce selülitin ne olduğunu ve vücutta nasıl oluştuğunu öğrenmek gerekmektedir. Selülit, yanlış beslenme alışkanlıkları, genetik sebeplerle derinin altındaki aşırı ve düzensiz yağ birikmeleri sonucunda oluşan bir kan dolaşımı düzensizliği olarak bilinir ve bir hastalık değildir. Ayrıca obeziteyle bir bağlantısı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sıfır beden kadınlarda dahi selülit oluşması ihtimali bulunmaktadır. Kadınlarda östrojen hormonunun daha fazla olması selülitin erkeklerden çok kadınlarda gelişmesinin sebebidir. Selülitin bulunduğu bölgede kişinin kan dolaşımı zayıflamış demektir. Selülit masajı burada devreye girmektedir. Selülitten doğal yollarla kurtulmak isteyen kişilerin ilk tercihi selülit masajıdır. Selülit masajı, vücutta oluşmuş selüliti özel yöntemlerle yok etmek için alanında uzman masör ve masözler tarafından uygulanan masaj yönteminin adıdır.  Selülit masajının özellikle diz kapaklarından başlayarak kalçaların bitimine kadar olan bölgeye uygulanması tavsiye edilmektedir.   Kan dolaşımındaki bozukluk ve bölgedeki yağ dokusunda görülen artış söz konusu bölgede toksik maddelerin birikmesine neden olur. Selülit masajının ilk hedefi, bölgedeki kan ve lenf dolaşımını yoğunlaştırmak, oksijen solunumunu artırmak ve böylece selülitli bölgede birikmiş toksikleri vücuttan atmayı sağlamaktır. Selülit masajı, deri altı kan dolaşımını artırarak, damarların daralmasını, selülitli bölgeye de en az vücudun diğer bölgeleri kadar kanın ulaşmasını sağlar. Böylelikle bozuk olan kan dolaşımı tekrardan yenilenerek, hücrelerin daha sağlıklı oksijen almasını ve ardından zararlı toksit maddelerinin vücuttan dışarıya atılması sağlanmaktadır. Selülit masajında iki çeşit masaj ön plana çıkmaktadır: Dolaşım masajı ve Lenfatik drenaj masajı. – Dolaşım masajında amaç kan ve lenfatik dolaşımın artırılması hedeflenir. Temel amaç, deri altı kan dolaşımının harekete geçirilmesi ve bölge dokusunun canlandırılmasının sağlanmasıdır. Kanın bacaklardan göğüslere doğru akışı sağlanır. – Lenfatik drenaj masajı, lenf bezlerine doğrudan uygulanan, vücuttaki toksik maddelerin atılmasının amaçlandığı  bir masaj türüdür. Bu masaj ile lenf sıvısının vücutta rahat dolaşımı sağlanarak derideki yapısal bozukluğun giderilmesine çalışılır.

Selülit masajı nasıl yapılır?

Selülit masajı3Selülit masajı, alanında uzman masör ya da masözler eliyle de yapılabileceği gibi, kişilerin evlerinde de kendi başlarına yapabilmeleri mümkündür. Evde selülit masajını deneyecekler için vücudunuza uygun bir selülit kremi veya yağı bulunarak aşağıdaki adımlar izlenebilir: Selülit krem ya da yağınızı avucunuza alarak parmaklarınızla ısıtılır. Dizlerden başlayarak yukarı doğru hareketlerle selülit kreminizi iç bacağa üç kez, dış bacağa üç kez, dizden başlayarak gene üst bacağa sıvazlama hareketiyle sürülür. Selülitli bölge baş parmaklarla diğer parmaklar arasında yoğrulmalıdır. İkinci hareketimiz yoğurma hareketidir. Gene diz kapağından başlanır. Baş parmağınız ve diğer parmaklarınız karşılıklı olarak selülitli bölgeyi kavrar ve yoğurma hareketi yapılır. Bacağın bütün bölgelerine, bacak içi, bacak dışı, altı ve üstüne bu hareket üçer defa tekrarlanır. Bir sonraki hareketimiz, parmak eklemleriyle yapılan bir harekettir. Tıpkı tahta masaj aletlerinin yaptığı basınçlı yoğurma hareketi uygulanır. Aynı şekilde her hareket bacağın dört bölgesine üçer kez uygulanır.

Selülit masajı hangi yağlarla yapılır?

Selülit masajıPiyasada selülite iyi geldiği söylenen birçok yağ ve yağözü satılmaktadır. Bu yağları tek başına kullanmak mümkün olduğu gibi, ideal olanı birçok yağın karıştırılmasıdır. İlk olarak bünyeniz için uygun, alerjinizin olmadığı bir yağın bulunması gerekmektedir. Kullanabileceğiniz yağlar: rezene yağı, lavanta yağı, çemen yağı, susam yağı, jojoba yağı, yasemin yağı, zambak yağı, keten yağı, portakal yağı, ardıç yağı, buğday yağı, limon yağı, çemen yağı, anason yağı, nane yağı, biberiye yağı. 

Comments are closed.

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30