Taş Masajı

90 Dakika Fiyat Alınız bilgi@masorokan.com Randevu

Taş Masajı

Taş MasajıTaş masajı,  ısıtılmış ya da soğutulmuş taşlar ile vücuda uygulanarak yapılan bir vücut  terapisi işlemidir.  Bu işlemin kökeni Amerikalı Kızıldereliler’ in terleme odasında yapılan işlemlerine dek dayanmaktadır. Sıcak ya da soğuk taşlar ile vücuda uygulanan bu masaj birçok farklı kültürde de sağlık yapılarında ısı ayarlaması amacıyla kullanılmıştır. 1193’ de Arizona ‘lı Mary Nelson tarafından ise bu işlem resmileşmiştir.  Taş masajı alternatif bakım olarak bu sayede kabul edilmeye başlanmıştır.  Günümüzde özellikle masa başı çalışan ya da büyük şehirlerde yaşayıp da iş ve yaşam stresinden dolayı sıkıntı çeken kişilerin sıkça tercih ettiği bir uygulama olmaya başlamıştır. Bu sebeple eskiye göre daha fazla eğitimi verilmeye başlanmış ve bu alanda daha fazla deneyimli masör bulunması amaçlanmıştır. Kişilerin birkaç saatini ayırarak kendisini her şeyden soyutlaması ile fiziksel ve metal olarak sağlığa kavuşmasını sağlayan bir yöntem halini almıştır. Genelde işlemi daha önce denememiş kişiler tarafından sağladığı yararlar göz ardı edilse bile bir kez denedikten sonra insanların vazgeçemediği yegane işlem halini almıştır. Binlerce yıldır Amerika ve Uzak Doğu Bölgesi’nde kullanılan ve artık hızla tüm dünyada popüler olmaya başlayan önemli bir alternatif uygulama haline gelmiştir.

Taş Masajı Nasıl Yapılır?

Sıcak Taş MasajıTaş masajı için taşlar müşterinin gelmesinden önce ısıtılır ya da soğutulur. Daha sonra müşterinin hazırlanması ile birlikte taşlar diğer masaj tekniklerinde olduğu gibi, masör tarafından vücutta hareket ettirilerek yapılır. İşlem öncelikle sırt ve bel bölgesinde başlar daha sonra müşterinin yüzü döndürülerek aynı işlem kollar, eller ve parmaklarda da tekrarlanır.  İşlem boyun, baş ve yüz bölgeleri ile sonlanır.  Sıcak taş masajı genelde siyah renkteki pürüzsüz taşların sıcak su içerisinde bekletilerek ısıtılması ve sonrasında vücuda uygulanması işlemi ile gerçekleşir. Bu uygulama sırasında ısıyı çabuk aldığı ve geç soğumaya başladığı için daha çok lav taşları kullanılmaktadır. Taşlar ile yapılan uygulamanın artından vücuda aromatik yağlar ile tekrar masaj yapılarak vücuttaki kan dolaşımının artması sağlanır. Vücutta ki özel çarka bölgelerine konulan taşlar kişinin stresini azaltmada ve gevşemesinde yardımcı olurlar.  Ayrıca hem sıcak hem soğuk taşlarla yapılan masaj vücuttaki kan dolaşımını daha ani bir şekilde arttırdığı için elle yapılan masajların etkisinden daha büyük bir etkiye sahiptir.  Bu terapi sırasında taşların sıcaklığı ise -10 ile 35 derece arasında değişmektedir.

Taş Masajının Faydaları ve Yapılmaması Gereken Durumlar

Sıcak taş masajı2Taş masajı kişide birçok fayda sağlamakta olduğu için oldukça sık tercih edilen bir işlemdir.  İşlemin kişide metabolizmayı arttırması, toksinlerin atılmasına yardımcı olması, solunumu ve dokuların esnekliğini arttırması, ağrıyı ve stresi azaltması ayrıca vücuttaki negatif enerjilerin atılmasında etkisi vardır.  Deneyimli ve konuda bilgili masör tarafından yapıldığı takdirde bu olumlu etkileri müşterilerin görmesi ve memnun kalması mümkündür.  Bu konuda eğitim almamış ve deneyimsiz masörlere yaptırılan masaj vücutta gerekli etkileri yaratmayacağı gibi olumsuz etkilere de neden olabilir. Ayrıca taş masajı hizmeti alacak kişilerin belirli durumlarda bu hizmeti almamaya dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunlar; açık yaralar, cerrahi müdahale yapılmış alanlar, sinir hasarları, his kaybının olduğu anlar, kalp hastalığı olan kişiler, hamileler ve çok ince bir cilt yapısına sahip olan kişilerdir.  Bu kişilerin öncesinde bir doktor gözetimine girmeden ve doktorlarına danışmadan işlemi yaptırmamaları gerekmektedir. Aksi takdirde kişide istenmeyen etkilere neden olabilir.  Bu sebeple işlem her ne kadar kulağa oldukça rahatlatıcı ve sağlıklı gelse de sayılan özel durumlara sahip kişilerin bu terapiyi uygulamaması gerekmektedir.

Comments are closed.

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30