Tayland Thai Masajı

45 Dakika Fiyat Alınız bilgi@masorokan.com Randevu

Tayland Thai Masajı

thai masajıTayland Thai Masajı genel olarak Hint yoga kültürünün ve Çin geleneksel tıbbının bir sonucu olarak çıkmıştır ve en çok bu bölgelerde uygulanmaktadır. Bu masaj türünde daha çok germe hareketleri yer alır. Masaj yaklaşık olarak altmış çeşit germe, çekme ve esnetme hareketinden oluşur. Masajın Tayland’daki geçmişi 2500 yıl öncesine kadar dayanmaktadır ve oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Tüm teknik ve hareketlerinin tamamen Uzak doğu felsefesi ve ışığında uygulandığı, insanı zihnen ve fiziken rahatlatmaya yönelik bir meditasyon şekli de sayılmaktadır. Amacı vücuttaki enerji akışı olan noktalara tekniklerin uygulanması ile pasif yoga hareketlerini de kapsayarak kişiyi rahatlığa kavuşturmasıdır.

Tayland Thai Masajı Nasıl Yapılır?

thai masajı2Masaj bir masör tarafından kişiye kıyafetli bir haldeyken bir minderin üzerinde uygulanır. Klasik masajdaki gibi en ile direk temas edecek hareketler barındırmaması nedeniyle ve sadece çekme germe teknikleri olduğu için kişinin üzerini çıkarmasına gerek yoktur. Tayland Thai Masajı için uygulamada dört temel ilkeden bahsedilebilir. Öncelikle masaj yapılacak kişinin sırt üstü uzanması gerekir. Bu pozisyonda ön bölgelere masaj işlemi gerçekleşmektedir. Kişi yan tarafına uzandığında da ön ve arka bölgelerine birlikte uygulama yapılabilmektedir. Kişi yüz üstü yatarken masör tarafından sırt bölgesine uygulanan bir masaj tekniği de vardır. Ayrıca bir diğer teknik ise sandalye masajı da denilebilen ve kişiye oturur pozisyonda uygulanan tekniktir. Masaj çekme, germe ve esnetme hareketlerine dayalı olduğu için odaklanılan bölgenin rahat ulaşılabilir olması yeterlidir. Masaj yapılacak kişi klasik masajda olduğu gibi uzanmak ve konforlu halde olmak durumunda değildir. Thai masajının en önemli noktası ise bu masaj işlemi başladığı andan itibaren masör tarafından ara verilmeden ve belirli bir ritm ile sonuna kadar gidilmesidir. Vücudun farklı bölgelerine uygulama yapılacakken dahi bu geçiş sırasında hızı kesmeden ve ritmi bozmadan ilerleyip, masajı sonlandırmak gerekir. Aksi halde gerekli etkiyi masaj yapılan kişi göremeyecektir. Ayrıca bu masaj tekniğinin çakraları açacak şekilde yüksek ve düşük basınçlı olarak yapılması gerekmektedir. Masajın süresi uygulanan kişinin isteğine göre ve masörün bitirme süresine göre bir ya da iki saat arasında değişmektedir.  Ayrıca masajın sertliği masör tarafından uygulanacak kişinin dayanıklılığı sorularak, ona göre ayarlanmalıdır.

Tayland Thai Masajının Faydaları

thai masajı3Her masaj çeşidinde olduğu gibi Tayland Thai Masajı da kişiyi rahatlatan, stresten ve ağrılarından kurtaran bir etkiye sahiptir. Ancak bunun yanı sıra yoga özelliği ve çakraları açması ile Uzak doğu felsefesini ve ışığını uygulanan kişiye yansıtması ve zihnen de kişiyi rahatlatması ile oldukça tercih edilir. Zihinsel, psikolojik ve fiziksel bir çok faydası vardır. Örneğin, sırt ağrılarına iyi gelir, stresi ve anksiyeteyi azaltır, kişilerde enerji seviyesini arttırır, zihnin rahat kullanımını sağlar, damar sertliği, astım, uykusuzluk, migren, boyun ağrısı ve boyun düzleşmesi gibi fiziksel rahatsızlıklara iyi gelir. Vücudun toksinlerini atmasında kişiye yardımcı olur. Özellikle iş ya da aile yaşamı nedeniyle stresli bir yaşamı olan kişilere önerilen ve uygulandığı kişileri oldukça memnun bırakan bir masaj türüdür. Ancak masajı yaptırmadan önce masörünüzün deneyimli ve bu konuda eğitim almış birisi olduğuna her zaman dikkat etmek gerekir.

Comments are closed.

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30