Masör İstanbul

masor_istanbulMasör İstanbul. Eğer masaj dünyasına ilgili ve bu alanda çalışmak istiyorsanız ilk sorularınızdan biri masör masöz nasıl olunur olacaktır. Bu yazımızda bu konuda fikir vermek isteriz.  çalışanı, masör erkek çalışanı ifade eder. Genel olarak masaj terapisti ifadesini kullanabiliriz. Ağrı kesici ilaçlar sağlık görevlilerinin kullandığı en güçlü ağrı giderici araçlar olmasına karşın tek değildirler. Farmakolojik olmayan sağlık hizmetleri hastaya genellikle düşük riskle ağrı kesme olanağı sağlar. Bu tür önlemler ilaç yerine geçmese de, ağrı ataklarının kalıcı ve uygun şekilde bir kaç dakikada tedavi edilmesini sağlarlar. Uzun saatler ya da günlerce süren şiddetli ağrılarda, ilaç ve farmakolojik yöntemler birleştirilerek,ağrının giderilmesi için en iyi etki sağlanabilir. Vücut derisinin uyarılması olan masaj genellikle sırt ve omuz üzerinde yoğunlaşmaktadır. Aynı zamanda masaj kasları gevşettiği için vücuda rahatlık sağlar.

Masör İstanbul

Masör İstanbul, Masajın gitikçe artan popülaritesi nedeniyle pek çok kişi masaj öğrenmeye teşvik edilmektedir. Her geçen gün sektör sayısı artmaktadır. Bu nedenle insanlar üzerinde her iki yönden olumlu etki bırakmaktadır. Aynı zamanda bu alana ilgili bir çok insan masör masöz nasıl olunur sorusunun cevabını araştırmaya başlamıştır. Bu etkinlik sayesinde masaj terapistleri ağrıları ve insanların yakındığı diğer rahatsızlıkları giderebilirler. Bu yüzden pek çok masaj terapisti masajın canlandırıcı bir deneyim olduğunu düşünür. Bir başkasının ağrılarını hafifletmek için yardım etmek hissi, bu rahatlığı veren kişi için canlandırıcı bir eylemdir. Fakat masaj terapisti olmak sanıldığı kadar kolay değildir. Terapist olmaya karar vermeden önce ne tür bir işin içine girdiğinize karar vermeniz gereklidir. Başlamadan önce işte size iyi bir masaj terapisti olabilmeniz için ipuçları: – kendinizi ölçün İyi bir masaj terapisti olmanın ilk yolu, ağrı içerisindeki insanlara ihtiyaçları olan rahatlamayı sağlayabilecek kapasiteniz olup olmadığını ölçmektir. Karşınızdaki kişiyi rahatlatmak için kendinizden bir miktar da enerji vermektir. Eğer kendinizden bir parçayı veremeyeceğinizi düşünüyorsanız belki de masaj terapisti olmak size göre bir iş değildir. Ayrıca masaj terapisti olmak hiç denetim gerektirmez ya da çok az gerektirir. Denetim olmadan kendi üzerinizde masaj yapabilirsiniz. Etkili bir biçimde iletişim kurabilmeyi öğrenmek müşterilerinize ulaşabilmeniz için birincil araçtır.

Kendinizi Eğitin

Bir masaj terapisti olmak şaka değildir. Yani  nasıl olunur aslında çok ciddi ve yerinde bir sorudur. Fiziksel rahatlama vermek ve ağrı kesmekten daha önemli bir eylemdir. Rahatsızlığı ve ağrıyı gidermek için gereken teknikleri uygulamaktan da daha önemlidir Masaj terapisti olmadan önce özel olarak hazırlanmış eğitimlerden geçmeniz en iyisidir. Böylece, uygun teknikleri öğrenerek kendi bölgenizde masaj terapistliği yapabilirsiniz.

Ödevizinizi Yapın

Masaj terapisti olmadan önce ilk etapta ne tür bir işin içine girmeyi göze aldığınızı öğrenin. Pek çok masaj türü vardır ve bunları öğrenmek zaman ve özveri gerektirir. Masaj terapisi hakkında araştırma yapın ve her tip terapi için gereken tedavi yöntemlerini öğrenin. Bir karar alırken o konuda bilgili olmanın çok büyük önem taşıdığını aklınızda tutun.

Gerekenleri Öğrenin

Masaj terapisti olarak çalışmaya başlamadan önce belli bir takım gereksinmeler izlenmelidir. Bulunduğunuz bölgenin ihtiyaçlarını belirlemeye çalışın. Unutmayın gereksinimler bölgeden bölgeye değişebilir. Bu nedenle başka bir bölgede masaj terapisi yapamayabilirsiniz. Diğer insanlara yardım etmek zaten tatmin edici bir deneyimdir ama masaj yoluyla yapacağınız yardım daha da iyisidir. Masaj terapistliği yalnızca bir beceri ya da kariyer değildir. Bu daha çok, kendinizden bir parçayı başkalarına vererek onları rahatlatmanızı sağlayan bir kabiliyet gibidir.

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...


Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30