Masör ve Masöz Nedir?

Masör ve Masöz Nedir?Hepimiz birçok farklı nedenden dolayı masaj yaptırıyoruz. Masaj yaptırırken, kimi zaman kadın; kimi zaman erkek masaj uzmanları tarafından hizmet alıyoruz. Tabii bu noktada bazı kavramlarla da karşı karşıya kalıyoruz. Masör ya da masöz… Peki, bu kavramların anlamları nelerdir? Bize masaj yapan kişilere neye göre masör ya da masöz deniyor? Bugün bu iki kavramı ve bir de maaş konusunu sizler için ele alacağız.

Masör Nedir?

Öz Tanım: Masaj yapma konusunda uzmanlaşmış, profesyonel olarak masaj yapan erkeklere masör denir. Vücudun dinlenmesini sağlamak, elleriyle ya da herhangi bir masaj aletiyle vücutta kan dolaşımını hızlandırmak, dengelemek için masaj yapan erkek kişiye masör denir. Masörün tek ayırt edici özelliği, erkek olmasıdır. Masör, herhangi bir şekilde farklı bir işlem ya da farklı bir masaj yöntemi uygulayan kişi değildir. Masör ile masöz aynı yöntem masaj sistemini uygulamakta, masaj yapma amacı gütmektedir. Aralarında ki tek far, birinin erkek; diğerinin ise kadın olmasıdır. Masörler için eğitim süreçleri ve çalışma durumları genelde daha farklı olmaktadır. Masörler, daha ağır ve yoğun masajları da kadınlara oranla daha rahat, daha sorunsuz uygulayabildiği için etkin bir meslek süreçleri olabilmektedir.

Masöz Nedir?

Öz Tanım: Masaj yapma konusunda uzmanlaşmış ve profesyonel olarak masaj yapan kadınlara masöz denir. Masör ile masöz arasında işlem arasında herhangi bir farklılık ya da masaj anlamında farkındalık gösteren bir durum yoktur. İkisi de, tüm masaj yöntemlerini ve deneyimlerini sorunsuz bir şekilde sunmaktadırlar. Masör tanımında da dediğimiz gibi, aradaki tek fark; masözün kadın olmasıdır. Eğer bir kişi masaj yapıyorsa ve bu işi yapan kişi kadınsa ona masöz denir. Masör ve masöz olma konusunda tabii ki eğitim ve profesyonel olarak bu işi yapıyor olma konusu büyük önem taşımaktadır. Kişiler, genelde bu sıfatlara sahip olmak için bazı sertifikalara sahip olmalıdırlar. Alınacak eğitimler, profesyonel adımlar ve deneyimler sonucunda ancak masör ya da masöz olunabilir.

2017 Masör ve Masöz Maaşları Ne Kadar?

Masör ve masöz maaşları, çok değişken konulardır. Örneğin uygulanan masaj, masajın yapıldığı alan ve benzeri eğitim geçmişi birçok konu masör ve masözlerin alacakları masajlarda ciddi anlamda değişkenlik yaratabilmektedir. Örneğin Japonya ve benzeri Uzakdoğu ülkelerinde masaj konusunda gerçekten profesyonel ve kapsamlı bir eğitim alan, bu noktada kendisini ciddi anlamda geliştirerek farklılık yaratan kimseler, çok daha ciddi, yüksek maaşlar alırlar. Örneğin normal masaj salonlarında çalışmak için genelde standart sertifikalar ve eğitimler yeterli olurken; büyük oteller ve benzeri mekanlar için çok daha kapsamlı bir eğitim süreci, çok daha kapsamlı bir sertifika talebi firmalar tarafından istenmektedir. Sizler, bu tür eğitimler ve sertifikalar sonucunda ancak mevcut maaş skalanızı çok daha üst bir noktaya taşıma şansına sahip olursunuz. Tabii bu konuda net bir durum vardır ki; o da masör ve masözlerin her zaman çok rahat bir şekilde iş bulabileceği, iş bulma konusunun yanı sıra çok daha etkin bir şekilde maaş konusunda tatmin edici sonuçlar elde edeceğidir. Haliyle doğru bir eğitim sonucunda masör ya da masöz olmanız uzun vadede sizlerin ciddi bir meslek edinmenize yardımcı olacaktır. Genel olarak bilinen bir nokta ise; en düşük masör ve masöz maaşlarının ortalama 2.000 TL ile 3.000 TL arasında değiştiğidir. Yani, bu meslek erbapları maaş olarak her anlamda ciddi ve tatmin edici bir ücret ile karşı karşıya kalırlar.

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...


Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30