Erkek Masör

erkek masor Erkek Masör, Eski çağlardaki insanlar, masajı tedavi olarak kullanmışlar ve Yunan hekimler ilk yazılı kaynaklarda masaj anlamına gelen massein sözcüğünü kullanmışlardır. Roma İmparatorluğu döneminde ise spor karşılaşmalarının öncesinde vücudu rahatlatmak amacıyla uygulanmıştır. Kültürümüzde hamam kültürü içerisinde başlamış bu uygulama, hala hamamlarda devam etmektedir. Günümüzde masajın insanlarda cinselliği, seksi ve fanteziyi uyandırması gerçekten üzücüdür. Dünya üzerinde yapılan masajların %60’ inden fazlası, tamamen tedavi için yapılmakta, %40 ‘si ise turistik amaçlı yapılmaktadır. Bazı ülkelerde tedavi amacıyla doktorlar, reçetelerinde masajı kullanmakta ve bu tedavi yöntemi sigorta tarafından karşılanmaktadır. Masajda çok önemli bir husus, yapacak kişinin işi gerçekten iyi bilmesidir. İşi bilmeyen birine yaptırmak, sağlık açısından zararlı olabilir ve kişide normalde tedavi için yapılan bu uygulama ciddi hasarlara sebep olabilir, dokular zarar görebilir. Bu yüzden masaj yapacak kişinin profesyonel olması oldukça önemlidir. Kaş yapayım derken göz çıkarmanın hiçbir anlamı yoktur.

Masör ve Masöz Nedir?

Masör ve Masöz Nedir?Hepimiz birçok farklı nedenden dolayı masaj yaptırıyoruz. Masaj yaptırırken, kimi zaman kadın; kimi zaman erkek masaj uzmanları tarafından hizmet alıyoruz. Tabii bu noktada bazı kavramlarla da karşı karşıya kalıyoruz. Masör ya da masöz… Peki, bu kavramların anlamları nelerdir? Bize masaj yapan kişilere neye göre masör ya da masöz deniyor? Bugün bu iki kavramı ve bir de maaş konusunu sizler için ele alacağız.

Tekirdağ Masör

Tekirdağ Masör Tekirdağ Masör, Masaj, günümüzde önemi her geçen gün daha çok artan, faydaları ispatlanmış, yüzyıllar öncesinden günümüze kadar gelmiş bir tedavi yöntemidir. Masajın çok çeşitli sebepleri olabilir. Burada önemli olan, masaj yapılacak kişinin masajı hangi amaçla istediğidir. Örneği rahatlamak, gevşemek isteyen biri için aromaterapi masajı yapılabilir. Düşük tempolu ama etkili masaj sevenler derin doku masajını, spor öncesi motivasyon kazanmak için ve spor sonrası yorgunluğunu atmak isteyenler spor masajını tercih ederler. Bunun dışında; Bebek masajı, Ayurveda, Lomi Lomi masajı, Şarap terapisi, Tay Yoga masajı, çikolata terapisi, Hint baş masajı Champissage masajı, Sultan masajı, Geleneksel Roma masajı, Tui Na, Watsu, kahvee terapi, Küba masajı gibi dünyanın bütün kültürlerinden masaj çeşitlerine rastlamak da mümkün… Masajın çeşitlerine göre uygulandığı yerler de farklılık gösterebilir. Refleksoloji masajı, ayaklara yapılır fakat etkisi bütün vücuda yansır. Bunun sebebi ayak bölgelerinin, bazı organ ve dokuların aynası olmasıdır. İnsan vücudunu çok iyi tanıyan uzmanlar, vücudun hemen hemen her noktasının birbirine bağlı olduğunu söylemiş, vücudumuzun bir bütün olarak hareket ettiğini ispatlamışlardır. Böylece Refleksoloji masajı gibi masaj türlerine inanmayanlar, bu konudaki ön yargılarından vazgeçmişlerdir.

Ümraniye Masör

ümraniye evde masajÜmraniye’de masör, genelde bölge odaklı düzenlenmekte ve sunulan hizmetin çok daha rahat, zamanında sunulması hedeflenmektedir. Bu noktada, Ümraniye masör çözümleri sayesinde; doğrudan Ümraniye’de ikamet edenler için özel çözümler üretilmektedir. Haliyle Ümraniye’de ikamet eden ve masaj hizmeti almak isteyen kullanıcılar, lokasyona bağlı olarak yaşanması muhtemel gecikmelerden tamamen uzakta, çok daha profesyonel çözümler elde edebilmektedir. En önemlisi de, zaman konusunda hiç bir şekilde sorun yaşamamaktadırlar.

Özel Masör

Ozel-Masorözel masör- Iyi ve kaliteli bir özel masör tarafından masaj yaptırmanın pek çok faydası vardır. Düşünmeniz gereken ilk şey yapılacak masajın hangi türde olduğudur  masaj türü beklentinizi belirlemelisiniz. Bazı masaj terapistleri mum ve tütsü yardımı ile nazik tekniği kullanırlar.

Masör İstanbul

masor_istanbulMasör İstanbul. Eğer masaj dünyasına ilgili ve bu alanda çalışmak istiyorsanız ilk sorularınızdan biri masör masöz nasıl olunur olacaktır. Bu yazımızda bu konuda fikir vermek isteriz.  çalışanı, masör erkek çalışanı ifade eder. Genel olarak masaj terapisti ifadesini kullanabiliriz. Ağrı kesici ilaçlar sağlık görevlilerinin kullandığı en güçlü ağrı giderici araçlar olmasına karşın tek değildirler. Farmakolojik olmayan sağlık hizmetleri hastaya genellikle düşük riskle ağrı kesme olanağı sağlar. Bu tür önlemler ilaç yerine geçmese de, ağrı ataklarının kalıcı ve uygun şekilde bir kaç dakikada tedavi edilmesini sağlarlar. Uzun saatler ya da günlerce süren şiddetli ağrılarda, ilaç ve farmakolojik yöntemler birleştirilerek,ağrının giderilmesi için en iyi etki sağlanabilir. Vücut derisinin uyarılması olan masaj genellikle sırt ve omuz üzerinde yoğunlaşmaktadır. Aynı zamanda masaj kasları gevşettiği için vücuda rahatlık sağlar.

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30