Neden Masaj Yaptırmalıyız?

Neden Masaj Yaptırmalıyım?Bugün, masaj yaptırmanın sizlere sunacağı mucizevi sonuçlara değinmek ve neden masaj yaptırmalısınız? Sorusuna genel anlamda cevap vermek adına sizlere ufak bir liste sunacağız. Sizler de basit ve lüks gibi görünen masajın, aslında kapsamlı ve vücut için temel ihtiyaçlar arasında yer aldığını göreceksiniz. Zira masaj yaptırmak, vücudu her anlamda korumak, dinlendirmek ve geliştirmek demektir.

Masaj yaptırmanın faydaları ve nedenleri konusunda aslında sayfalarda liste yapmak mümkündür. Fakat biz sizler için bu durumu daha basit ve net bir hale getirmek adına 3 temel başlık altında ele alacağız. Daha güzel bir görünüm, daha başarılı bir yaşam ve daha sağlıklı bir hayat gibi ihtiyacımız olan en temel konularda masajın ne gibi etkiler yarattığını daha net görebilirsiniz.

1) Neden Masaj Yaptırmalıyız? GÜZELLİK İÇİN.

1a) Doğru bir masaj, sizlere selülit sorunlarından hiç bir kimyasal krem ve yöntem kullanmadan kurtulma şansı sunar. Böylelikle selülitli bölgeyi arındırıp daha fit bir hale getirmeniz mümkün hale gelir.

1b) Sarkmalar ve vücutta meydana gelen istenmeyen olumsuz gelişmeler, sıkılaştırıcı masaj seçenekleri ile kısa süre içerisinde rahatlıkla giderilebilir. Bu nedenle düzeni masaj yaptırmak, çok daha sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

1c) Güzelliği elde etmek yeterli değildir. O güzelliği korumak ve süreklilik sağlayarak devam ettirmek çok daha önemlidir. Düzenli ve doğru masaj, sizlere uzun vadede kalıcı bir güzellik sağlayacaktır.

2) Neden Masaj Yaptırmalıyız? BAŞARILI BİR YAŞAM İÇİN.

2a) Yaşamın her noktasında başarılı olmak büyük önem taşır. Bu nedenle ilk olarak stresi vücudunuzdan atmanız ve stresin neden olabileceği sorunları gidermeniz gerekir ki masaj yaptırmak bu noktada stresin en büyük düşmanları arasında yer alır.

2b) Vücudunuzu doğru bir şekilde kullanmanız, kasılmalardan uzak ve dingin olmasını sağlamanız tüm gün daha aktif, daha başarılı hareket etmenizi sağlar. Böylelikle doğru bir masaj sayesinde vücudunuzun temel ihtiyacı olan dinlenmeyi sağlayarak daha dingin, daha rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

2c) İhtiyacınız olan enerji, vücudunuzun doğru yönetimi ile ancak mümkündür. Sürekli kahve tüketmek ya da enerji içecekleri ile ayakta durmak yerine, düzenli ve profesyonel masaj desteği sizlere tüm gün enerjik bir beden sunacaktır.

3) Neden Masaj Yaptırmalıyız? AĞRILARDAN ARINMAK İÇİN.

3a) Vücutta ki birçok ağrı, vücudun kasılmalarına ve yanlış yönlendirilmesine bağlıdır. Masaj yaptırarak, bu yanlış yönlendirmeleri kısa süre içerisinde doğru bir çizgiye çekerek ağrılar karşısında önleyici bir adım atabilirsiniz.

3b) Boyun ve sırt ağrıları gibi, eklemelere bağlı olan, genelde hareketsizlik gibi durumlar nedeni ile gün yüzüne çıkan sorunlardan, düzenli ve sağlıklı bir masaj sonucunda arınmanız ve bu tür ağrıları geride bırakmanız mümkün durumdadır.

3c) Masaj, fizik tedavi süreçlerinde dahi kullanılan çok etkili ve doğal bir yoldur. Bu nedenle düzenli ve sağlıklı, bilinçli bir masaj süreci sizlere uzun vadede birçok ağrı ve kemik odaklı, eklem odaklı sorun karşısında ciddi bir bağışıklık sunacaktır.

Unutmayın, masaj yaptırmak tüm vücuda hâkim olmak demektir. Günde 3 saat yanlış pozisyonda oturmak, 2 gün başınızın farklı bir yöne düştüğü bir uyku yaşamak ve uzunca bir süre spordan mahrum kalmak… Tüm bu sorunlar bir süre sonra ciddi ağrılara ve vücut sorunlarına neden olacaktır. Doğru bir masaj ile bu tür durumları sağlıklı bir şekilde gidermek, önleyici çözümler elde etmek mümkün hale gelecektir. Bunu da tamamen doğal bire şekilde yapmış olacaksınız.

Masör İstanbul - Erkek Masör - Masör Okan / Neden Masaj Yaptırmalıyız?

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30