Rahatlamanın Sırrı Bali Masajı

Bali Masajı Nasıl YapılırBali Masajı, Yorucu bir günün ardından vücudunuzun ihtiyaç duyabileceği şeylerden bir tanesi de uzman bir masör tarafından yapılacak profesyonel bir masajdır. Son dönemlerde popülaritesi iyice artmış olan bir teknik var “Bali Masajı”. Adını Endonezya’da bulunan küçük bir volkanik ada olan Bali’den alan masaj, uygulanma tekniğiyle kan dolaşımını hızlandırarak ve kasların gerginliğini azaltarak kişinin bedeninde rahatlamaya neden olur.

Bali Masajı Nedir?

Diğer masaj türleri baştan başlıyor fakat Bali masajı ayaklardan başlar. Ayak üzerinde bulunan sinirlerin bazı noktalara direk bağlı olduğundan dolayı öncelikle bu noktalara masaj yapılarak vücudun tamamını gevşetmeye çalışılır. Doğal bitki özleri kullanılarak yapılan bu masajda öncelikle belli yapılar aracılığı ile vücudun temizlenmesi sağlanır. Masajın ardından yapılacak çiçek özlerinden hazırlanan banyo ile de cildin nemlenmesi, kasların rahatlaması sağlanmış olur. Yaklaşık olarak iki veya iki buçuk saat süren Bali masajında özel olarak lavanta, Hindistan cevizi ve ananas bölgeye has olduklarından kullanılır. Bunun dışında zencefil ve kırmızıbiber gibi vücut ısısını artırma özelliği olan bitkilerin yağları kullanılır. Bu sayede kan dolaşımının hızlanması sağlanır. Bali masajı sırasında bulunulan ortamın bile etkisi vardır. Loş bir ışığın olduğu bir odada, içeride yasemin ve lavanta kokularının olması masajın etkilerini artıracaktır. Masaj sonrası rahatlamanızı sağlayacak çiçek banyosunun bile önemli olduğu Bali masajında profesyonel olmayan masaj salonlarında pek önem verilmeyen bir durumdur. Masajı yapacak masör üzerinize örteceğiniz yumuşak ve uzun olan örtüye kadar, hatta ortamdaki eşyaların varlığına kadar dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Bali masajında refleksoloji ve aromaterapinin kullanıldığı bilinmektedir. Zaten masaj ayaklardan başladığından dolayı refleksoloji konusunda eğitim almış bir masör olması gereklidir. Bunun dışında vücudun masaj sonrasında da kendisini iyileştirmesini hızlandırmak amacıyla aromatik yağlar kullanılmaktadır. Buhar üzerinde damıtılarak çıkarılan bitki özleri ve yağları kullanılarak vücutta canlandırma etkisi gözlemlenebiliyor. Ayrıca Bali masajı sırasında isteğe göre yüz bakımı da yapılabiliyor. Yüz bakımı için ise yine doğal bitki özleri sayesinde yüze çok yüksek oranda nemlendirici özelliği bulunan bitki karışımlarından oluşan bir maske uygulanıyor.

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...


Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masör İstanbul - Erkek Masör - Masör Okan / Masaj / Rahatlamanın Sırrı Bali Masajı

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30