Selülit Nedir? Nasıl Giderilir

selülit nedirSelülit nedir? nasıl giderilir, her 10 kadının sekizini etkilemekle birlikte cildin hemen altındaki yağ hücresi tabakasının, yağ tabakasını örten zayıf bağ dokusuna baskı yaparak cildin yüzeyinde lekelenmiş bir görünüme neden olduğu bir deri durumudur. Avrupa Gıda ve İlaç İdaresi’nin selülit için onayladığı tek tedavi Endermologie yani selülit masajıdır, bir kaç seans boyunca yağ tabakasını yakmak için tasarlanmış el masajı ve spa terapisi mevcuttur. İnternet selüliti azaltmak veya ortadan kaldırmak için çözüm olduğu iddia edilen sayfalarla doludur; bunlardan biri, hint yağıdır vücudunuzdaki selülite eğilimli alanlara masaj şeklinde uygulanması gerekir.

Selülit Nedir?, ve Dolaşım Sistemi

Selülit nasıl oluşurSelülitin neden oluştuğuna ilişkin farklı teoriler olsa da, selülitin pürüzlü dokusu, yağ hücreleri, cildinizi, altında yatan kaslara bağlayan fibröz dokular arasında yağ biriktiğinde ortaya çıkar. Yağ fiberi bantlar cildinizi içeriye doğru çekerken yağ oluşumunu dışarı doğru iter ve pürüzlü yüzeye neden olur. Durgun kan ve lenf sıvısı akışının, yağ katmanını kaplayan bağ dokusunun zayıflamasına, esneklik kaybetmesine ve gerginleşmesine neden olduğunu bilinmektedir Yağ hücrelerinin derinin altına da büyümesiyle ortaya çıkan selülit kan üretiminin artmasıyla ve lenf atıkları ve toksinlerin atılmasıyla önlenebilmektedir.Damarlar tıkandığında ve kan dolaşımı azaldığında, Masaj  hızla çevredeki dokuyu açar ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.

Selülit Masajı – Lenfatik Sistem

Vücudun lenfatik sistemi besin maddeleri, oksijen ve hormonları kandan, vücudun dokularını oluşturan hücrelere ulaştırmak için dolaşım sistemi ile de çalışır. Lenf drenajı yavaşlar ve sıvılar birikmeye başlarsa, hücreler az miktarda oksijen ve beslenme alır. Hücrelerin dışındaki sıvı birikimi bölgedeki yağ dokusunu uzatır ve ne kadar uzatırsa ve o kadar uzun süre devam eder bununla doğru orantıda sorunu düzeltmek de o kadar zor olur.

Selülit Masajı –  Hint Yağı ve Lenf Akışı

Hint yağı, müshil ve ağrı kesici olarak dahili ve harici olarak da kullanılır, ayrıca virüs, bakteri, maya ve küf oluşumunu önlemek için de kullanılmıştır. Tropikal işlenmiş hint yağı da lenfatik sistemi uyarabilirmektedir. Hint yağı deri yoluyla vücuda masaj şeklinde  uygulandığında… Vücudun her tarafında kan akışı artar. Lenf dolaşımınızı geliştirerek, hücrelerinize ve dokularınıza sağlıklı kalmaları için ihtiyaç duydukları besin maddelerini ve oksijeni almanıza yardımcı olursunuz.

Selülit Masajı – Masaj Yağı Paketleri

2000 yılında yayınlanan bir araştırmada topikal olarak uygulanan hintyağının ağrıyı azalttığı ve iltihaplanmayı giderdiği sonucuna varılmıştır. Bununla birlikte, hint yağının lenf sistemi üzerindeki etkisi üzerine yapılan araştırmaların çoğunun anekdot olduğu görülüyor. Buna rağmen Christiane Northrup, kadın sağlığı ve sağlığı konusunda iltihaplanmayı gidermek, kan dolaşımına teşvik etmek ve atığı hücresel düzeyde kaldırmak için terapi kapsamında hint yağı kullanılmasını masajla beraber tavsiye etmektedir.
Selülit Masajı – Yöntemleri
Selülit ve zayıflama masajı ile selülit tedavileri, kullanılan yöntemlere bağlı olarak değişir. Bitkisel özler ve yosun ürünleri gibi pek çok tropikal solüsyon, elle ve parmaklarla manüel masaj uygulamasını gerektirirken, diğer solüsyonlar mekanik masaj gerektirir. Selülit masaj terapisi, Endermoloji cildinizi makaralar arasında yoğurmak için tasarlanmış el tipi bir cihaz ile kullanılmaktadır. Selülit masajından sonra fark edebileceğiniz hafif iyileşme hissi tamamen kalıcı olmasada, bir süre işe yarayacaktır. Selülit Nedir Nasıl Giderilir – Alternatif Yöntemler Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne göre, mevcut teknolojiler selülitin yapısal bileşenine yeterince değinmiyor ve bu da hafif veya geçici iyileşmeden daha fazlasını sağlamayı zorlaştırıyor. Çoğu tedavi selülit hedefi için tasarlanmış olsa da bu sorunu gidermez, ama bazı uygulamalar yumrulu cildin görünümünü en aza indirebilir. Hekimler, çoğu zaman kilo egzersizi ve diyet ile kilo vermeyi önermektedirler. Bacaklarınızdaki, kalçalarınızdaki ve kalçalarındaki kasların güçlendirilmesi selülitinizi tamamen ortadan kaldırmaz, ancak gözle görülür derecede azaltabilir. Selülit Çözeltisi Lenfatik sistemin kötü drenajıyla ilişkili olduğu bilinen koşulların masaj terapisinde fayda sağlama eğilimi olduğu belirlenmiştir.

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...


1 Comment

  • Sevda çolak

    18/04/2018 at 00:16 · Cevapla

    Selülit denen belada beni kurtardığınız için size çok Teşekkür ederim


Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masör İstanbul - Erkek Masör - Masör Okan / Masaj / Selülit Nedir? Nasıl Giderilir

Hakkımda

Adım Okan, 1982 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğretimimi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimimi Bilgisayar mühendisi olarak tamamladım. 2010 yılında hobi olarak başladığım masörlük hayatımda 2013 yılına kadar masaj eğitimleri aldım. Devamı

İletişim

[icon icon=”icon: home”] Adres : İstanbul
[icon icon=”icon: phone”]Telefon & Whatsapp : 0-542 234 00 79
[icon icon=”icon: skype”]Skype : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”uk-icon-at”]E-mail : bilgi@masorokan.com
[icon icon=”icon: globe”]Web : https://www.masorokan.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi ve Cuma
Sabah : 09:00 – Akşam : 22:30

Cumartesi ve Pazar
Sabah : 09:00 – Akşam : 21:30